NUJNO - Plačilo pogodbe

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
TDMILA
Nov član
Nov član
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Feb 2006, 10:57

NUJNO - Plačilo pogodbe

Odgovor Napisal/-a TDMILA » 29 Jul 2007, 13:36

Mi smo naročnik določenega elaborata pri fizični osebi. Sklenjena je pogodba med nami in fizično osebo o naročilu in izvršitvi elaborata, rokih zanj in cena.

Zanima me, če mi lahko kdo pomaga:

-kako naj izplačam fizični osebi (brez da izstavi račun za opravljeno delo) dogovorjeno ceno?

-ali razmišljam pravilno, da samo preko podjemne pogodbe ali avtorske pogodbe, menim, da je dohodnino treba obračunati v vsakem primeru?

Seveda odpade osebno dopolnilno delo in dopolnilno delo na kmetiji.

-veste še za kakšen drug način izplačil fizičnim osebam?

Hvala za odgovor in lep dan!
tdmila

TITA
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 591
Pridružen: 27 Apr 2007, 01:46

Odgovor Napisal/-a TITA » 29 Jul 2007, 18:34

Spoštovani, niste navedli ali se ta dogodek ponavlja ali je to le enkratno izplačilo isti fizični osebi. V kolikor je to enkratno izplačilo in če je opravljena storitev vsaj podobna avtorskem delu , da lahko to zagovarjate pred morebitno inšpekcijo, sklenete avtorsko pogodbo, (menim, da je to neodvisno razmerje), od dogovorjenega bruto zneska upoštevate 10% normirane stroške, od 90% osnove obračunate 25% dohodnine, prijavite izplačilo na OE -Zavoda za zaposlovanje RS , REK-2 oddate na DURS, nakažete neto AH na OR fizične osebe, kateri tudi izročite 1 x kopijo obračuna AH.

V kolikor menite, da opravljena storitev nima znakov avtor.dela, potem ne preostane nič drugega kot PODJEMNA POGODBA , ki se obračuna in plača z vsemi dajatvami.
Lep dan želim - TITA :wink:

vikak
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 121
Pridružen: 27 Feb 2005, 21:30
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a vikak » 30 Jul 2007, 16:22

Meni tale zadeva bolj diši po podjemni pogodbi, in ne po avtorskem delu. Je pa seveda premalo podatkov o tem, za kakšen elaborat pri tem gre.
Bruto bruto pa je seveda v tem primeru precej višji.

Odgovori