Počitnice

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Evida
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 318
Pridružen: 23 Mar 2005, 10:31

Počitnice

Odgovor Napisal/-a Evida » 09 Okt 2008, 07:22

Zelo hitro teče čas in mimogrede bomo morali narediti plačo za oktober. Tu pa se v šolstvu pojavi problem počitnic. Učitelji bodo doma, dopusta v večini nimajo več. V "starem" sistemu smo jim obračunali opravičen izostanek, niso dobili prehrane in prevoza. Kaj pa sedaj? Ali že kdo ve? Ali bi bilo pravilno, če bi obračunali kar redni dopust B020, in nekje vodili posebno evidenco, da so to počitnice? Ali šolniki upoštevate navodilo MŠŠ in obračunavate nadomestila (praznik, dopust, ...) od osnove tekoči mesec, ali se držite metodologije in upoštevate pretekli mesec? :sbolan:
Evida

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 09 Okt 2008, 07:41

Sicer nisem iz šolstva, zato vam na prvi del ne morem odogovoriti. Kar se tiče vprašanja, kaj upoštevati za osnovo za nadomestilo, pa sem ravno včeraj govorila z g. Šisernikom na MJU in mi je zagotovil, da se mora povsod upoštevati osnova tekočega meseca - kot če bi delal (razen seveda pri bolniških). To se pokaže pomembno zlasti pri dodatkih, ki so prikazani samo od rednega dela, del dodatkov pa je ''skrit'' v nadomestilih - to velja za dodatek za delovno dobo, akademski dodatek, mentorski dodatek in podobno.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Evida
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 318
Pridružen: 23 Mar 2005, 10:31

Počitnice!

Odgovor Napisal/-a Evida » 29 Okt 2008, 08:52

Kako evidentirate počitnice??????? Dopusta večina učiteljev nima več, redno delo ne more biti, ker jih na delovnem mestu NI (elektronska ura), izredni dopust to tudi ni????????? Ali je pravilno, da znotraj letnega dopusta B020 vnesemo te ure. Obračun plače bo kot za dopust, za prehrano in prevoz pa ne bodo dobili, ali je bolj pravilno, da tako analitiko naredimo znotraj rednega dela A010.
Evida

Evida
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 318
Pridružen: 23 Mar 2005, 10:31

Odgovor Napisal/-a Evida » 03 Nov 2008, 06:40

Kaj nima nihče časa spremljati forum??? :sbolan:
Evida

helena
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 856
Pridružen: 13 Dec 2002, 08:17
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a helena » 03 Nov 2008, 07:35

Glede evidentiranja počitnic - kaj je prav in kaj ni - nimam pojma, pa tudi nihče od mene ne pričakuje tega, tako da do nadaljnjega obračunavam kot da so na delu ...
Dokler pristojni -MŠŠ o delovni obveznosti strokovnih delavcev tiščijo glavo v pesek, si tudi jaz ne mislim s tem greniti življenja. Koneckoncev me za to niti ne plačujejo - bolj ali manj sem na delovnem mestu, da izvršujem zahteve nadrejenih (beri ravnatelja) in dokler ne bo rekel drugače, bom delala po starem .... :spomezik:

damy
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 05 Avg 2005, 08:10

Počitnice!

Odgovor Napisal/-a damy » 06 Nov 2008, 14:23

Zakaj bi bili pa šolniki nekaj drugačnega in imeli, kot ste vi uporabili izraz, počitnice? Tudi v Uredbi za nove plače ni nobene take oznake.
Pri delu v javnem sektorju imate lahko le redno delo, dopust, bolniško in pika. Če nimajo več dopusta, potem naj pridejo v šolo in pišejo priprave, fotokopirajo delovne liste itd. Z registrirno uro teh dilem ne bi bilo več, verjemite.
damy

Evida
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 318
Pridružen: 23 Mar 2005, 10:31

Odgovor Napisal/-a Evida » 07 Nov 2008, 06:42

Se popolnoma strinjam z vami. A učitelji so pri nas še vedno nekaj posebnega (beri 22 ur = 40ur). Mi uro imamo - pa velja le za hišnika, kuharico, čistilko in mene. Učitelji so si v dveh mesecih "pridelali" vsi minus ure, eni tudi do -173. Pa kaj. Ko so počitnice so bili doma, dopusta pa že za julij in avgust niso imeli dovolj. A govorijo še vedno, da preveč delajo za svojo plačo. Ni pa v državi nekoga, ki bi imel dovolj poguma in uvedel 8 urni delavnik. Menda pa so ta pogum zbrali določeni ravnatelji le ne vem, kako jim je uspelo.
Plača je mimo, obračunali smo dopust, ki ga ni (saj ura :sbolan: nima zavedenega prihoda na delo), sedaj bomo pa vsi tiho do naslednjič. :sbolan:
Evida

Evida
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 318
Pridružen: 23 Mar 2005, 10:31

Odgovor Napisal/-a Evida » 06 Jan 2009, 12:11

In že je tu naslednjič. Tudi v decembru so bile počitnice. Od ravnateljice sem dobila navodilo, da jim za te dni obračunam redno delo. Torej: sončili so se na Krvavcu, plačo pa dobili kot nekdo, ki je dejansko delal, z vsemi dodatki :!: . Kdaj se bo naše kdo,ki bo dal odgovor na ta kaos :?: . Po nobeni logiki ne more biti redno delo, razen če bi imeli dokaz (beri plus ure), katere bi v tem času koristili. Tudi nadomestila za prehrano in prevoz je vezano na dejansko prisotnost. Dogaja se tudi, da nekdo, ki je na dopustu ali bolniški dobi višjo plačo kot nekdo, ki dela :sbolan: . Kje je tu logika?
Evida

Odgovori