povečan obseg dela v JS

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
anina12
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 Maj 2012, 14:49

povečan obseg dela v JS

Odgovor Napisal/-a anina12 » 18 Maj 2012, 08:09

Ali imamo pravico do delovne uspešnosti zaradi pvoečanga obsega dela v JS- zaposleni v MJU- davčna uprava? Moji nadrejeni pravijo, da ne, ker je priporočilo vlade za varčevanje.
Pogoj za nastanek je, ker se krči zaposlovanje, sodelavec gre v pokoj, zaposlovali ne bomo, je notranja organizacija - razdelitev pooblastil na sodelavce, sodelavec je že dalj časa na bolniškem staležu, njegovo delo pa sva si na navodila nadrejenih razdelile in ga opravljamo s sodelavko. Torej se nama je povečal obseg dela, delo opravljamo tudi izven del. časa, za to delo pa ne dobimo nič, celo ocenjene za lansko leto smo bile samo z 4. Ali ima kdo kakšno izkušnjo s tem?

dolores
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 27 Avg 2004, 09:32
Kraj: Slovenia

Re: povečan obseg dela v JS

Odgovor Napisal/-a dolores » 18 Maj 2012, 10:09

Jaz si tega niti vprašati ne upam, čeprav sem ostala sama za vse, ker je ena sodelavka odšla
v pokoj že pred nekaj leti, druga pa čaka na bolovanju za invalidsko upokojitev. Dela je preveč, nadur ne smem koristiti. To je že nekaj let realnost v gospodarstvu, kjer ni redne plače, pa tudi
to kar bi moral dobiti po pogodbi ne velja, ker če podjetje denarja ne zasluži dovolj pač ni denarja
in dobiš toliko kot ga je na voljo- v mejah zakona. Dobim pa lahko knjižico če se preveč
razburjam in zahtevam svoje pravice.

Odgovori