Obračun DDV-ja za storitve opravljene v tujini

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Mateja Herak
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Mar 2008, 11:16

Obračun DDV-ja za storitve opravljene v tujini

Odgovor Napisal/-a Mateja Herak » 12 Mar 2008, 11:40

Pozdravljeni!

Naše podjetje opravlja svoje storitve v tujini (Nemčija). Kolikor sem seznanjena pri izstavitvi računa za opravljenje storitve pri tujem naročniku (projektiranje oz. konstruiranje inženirjev) se DDV ne zaračunava.

Prosim, če mi lahko napišete kaj natančno se v tem primeru napiše na izstavljen račun oz. po katerem členu ZDDV to velja. Ker račun izstavimo v angleškem jeziku bi prosila kje lahko najdem uraden prevod člena oz. če ste seznanjeni s tem, kako se glasi člen v angleščini.

In še drugo vprašanje na katerega zelo težko najdem odgovor:
kako je z obračunavanjem DDV-ja v primeru, ko za slovensko podjetje (naročnik) opravlja svoje storitve tudi slovensko podjetje (izvajalec), vendar v Nemčiji. Gre za storitve inženirjev na področju projektiranja in konstruiranja.
Med drugim sem dobila informacije, da se tudi v tem primeru DDV ne obračunava, ampak pojasnila natančno zakaj in po katerem členu to velja nisem uspela dobiti.

Prosim, če mi lahko kdo pomaga s čim natančnejšim podatki!!! Zelo bom vesela in hvaležna.
Hvala za pomoč!!!!!

marea
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 875
Pridružen: 23 Feb 2006, 14:07

Odgovor Napisal/-a marea » 12 Mar 2008, 11:47

V kolikor so to storitve v zvezi z nepremičninami si poglejte 26.člen ZDDV-1, velja za oba primera.
V drugem primeru, ker račun izstavljate slov.DZ bi se, po mojem mnenju, morali registrirati za namene DDV v Nemčiji.

Če se motim naj me kdo popravi.


lp
marea

Odgovori