vrnjene investicijske olajšave 20% za l.2008

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Sabiko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 28 Sep 2007, 13:56
Kraj: Ljubljana

vrnjene investicijske olajšave 20% za l.2008

Odgovor Napisal/-a Sabiko » 09 Sep 2008, 11:54

Ali ste se že ukvarjali z olajšavami 20%, ki so nam jih vrnili? Bliža se konec leta in bi radi izkoristili to priložnost in sicer z nakupom novega tovornega vozila. Ko sem se podrobno spravila na prebiranje novih "vrnjenih" investicijskih olajšav, sem opazila, da to ne bo tako preprosto, oz. sploh izvedljivo. Namreč govorim o olajšavi za tovorno vozilo, ki mora imeti oznako EVRO 5 - za leto 2008 (EVRO 6- BO VELJALO ZA L.2009). Za tiste, ki ne vejo za oznako EVRO 5 - emisija co2. Pri dokaj pestri izbiri tovornih vozil na našem trgu (kombi - tovorno vozilo) imajo vsa oznako EVRO 4 - govorim o novih vozilih (stara vozila imajo še nižjo oznako). Tovorna vozila z oznako EVRO 5 bodo prišla v Slovenijo šele l.2009, takrat pa nam bo priznana olajšava za tovorna vozila z oznako EVRO 6. Sedaj pa mi naj nekdo razloži, kako naj zavezanec izkoristi to olajšavo? Ali kdo ve za kakšen kombi - tovorno vozilo z oznako EVRO 5?

sonjaz
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 327
Pridružen: 08 Nov 2006, 18:58
Kraj: Savinjska

Odgovor Napisal/-a sonjaz » 09 Sep 2008, 12:15

" Tovorna vozila z oznako EVRO 5 bodo prišla v Slovenijo šele l.2009, takrat pa nam bo priznana olajšava za tovorna vozila z oznako EVRO 6. Sedaj pa mi naj nekdo razloži, kako naj zavezanec izkoristi to olajšavo? Ali kdo ve za kakšen kombi - tovorno vozilo z oznako EVRO 5? "

EVRO 5 se že sedaj dajo kupiti. V našem podjetju smo jih letos že nabavili, je pa res, da evro 6 bo mogoče kupiti v letu 2009.

lp

Sabiko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 28 Sep 2007, 13:56
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Sabiko » 09 Sep 2008, 13:26

sonjaz napisal/-a:" Tovorna vozila z oznako EVRO 5 bodo prišla v Slovenijo šele l.2009, takrat pa nam bo priznana olajšava za tovorna vozila z oznako EVRO 6. Sedaj pa mi naj nekdo razloži, kako naj zavezanec izkoristi to olajšavo? Ali kdo ve za kakšen kombi - tovorno vozilo z oznako EVRO 5? "

EVRO 5 se že sedaj dajo kupiti. V našem podjetju smo jih letos že nabavili, je pa res, da evro 6 bo mogoče kupiti v letu 2009.

lp
Katera znamka tovornih vozil - kombi varianta pa so to? Ker sem govorila z Renault, Nissan, Pegueot,.. in so mi odgovorili, da imajo vozila EVRO 4 in da Evro 5 prihaja na naše tržišče šele l.2009. Tudi na internetu sem se zanimala in nisem našla nobenega tovornega vozila (kombija) s to oznako. So sicer osebna vozila EVRO 5, ki so sedaj prišla ven, ali pa pridejo na naše tržišče konec leta, vendar ta olajšava velja samo za tovorna vozila, za osebna vozila pa velja, če je hybridni pogon ali električni.

sonjaz
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 327
Pridružen: 08 Nov 2006, 18:58
Kraj: Savinjska

Odgovor Napisal/-a sonjaz » 09 Sep 2008, 14:04

Govorim za tovorna vozila ne za kombi variante.

Sabiko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 28 Sep 2007, 13:56
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Sabiko » 09 Sep 2008, 14:55

sonjaz napisal/-a:Govorim za tovorna vozila ne za kombi variante.
A to je pa nekaj drugega. Za tovorna vozila sem tudi jaz našla kakšen primerek, ampak to so veliki tovornjaki (šleparji). Kar se pa tiče kombi variant tovornih vozil, pa te možnosti ni in tudi naslednje leto ne bo nič z temi olajšavami. Skratka te olajšave so zopet napisane za velike firme, ki imajo dosti prihodka in si lahko privoščijo tovornjak VOLVO (to je eden, ki sem ga našla z oznako EVRO 5), mi manjši pa zopet pademo skozi. Čeprav so se hvalili, kako so poskrbeli, da so mala podjetja dobila olajšave nazaj, pa marsikateri tega ne bo mogel izkoristiti, ker so navedli še takšne in drugačne pogoje.

Odgovori