ŠOLA-DDPO IN DDV

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Bina001
Nov član
Nov član
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Jun 2006, 06:44

ŠOLA-DDPO IN DDV

Odgovor Napisal/-a Bina001 » 14 Mar 2011, 06:50

Za šolo prvič sestavljam DDPO in me nekaj stvari precej bega.

kaj se vpisuje v pridobitne prihodke?? Dobimo namenska sredstva s strani MŠŠ in občine. Kolikor razumem pravilnik spada to med pridobitne. Ko pa berem IKS, pa razumem, da med nepridobitne. Ali sem res že tako zmešana ali ne znam več brati in razumeti te zmede.

Me pa še nekaj zanima. OŠ so v letu 2008 izključili iz DDV sistema. Kaj je bila podlaga za izključitev? Ker OŠ zaračunava prehrano in druge dejavnosti za učence ima cca 300.000 € letnih prihodkov iz tega naslova. Zakaj potem niso DDV zavezanci?
Bolj ko berem vse skupaj, vedno bolj sem zmedena

Hvala, hvala za pojasnila

silva11
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 312
Pridružen: 25 Apr 2005, 12:19

Re: ŠOLA-DDPO IN DDV

Odgovor Napisal/-a silva11 » 28 Mar 2011, 08:20

Namenska sredstva so nepridobitna, saj gre za izvajanje javne službe. Pridobitni dohodki so tisti s katerimi nastopate na trgu, poleg vaše osnovne dejavnosti. Torej, če oddajate prostore zunanjim najemnikom, če prodajate kosila odjemalcem itd. Vse tisto, kar se dogaja poleg osnovne dejavnosti - torej izvajanja izobraževanja.
Teh prihodkov bi torej morali imeti za 25.000 € da bi padli v sistem DDV.

Prehrana in dejavnosti za učence spada pod vašo osnovno dejavnost, saj je to v sklopu šole in se izvaja skupaj s programom izobraževanja.

ihertl
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 01 Okt 2003, 08:37
Kraj: Slovenia

Re: ŠOLA-DDPO IN DDV

Odgovor Napisal/-a ihertl » 26 Jul 2011, 13:56

Isti problem ali pa še kaj. Upam, da niso vsi na dopustu, bi rada nekaj razčistila, pa ne vem, če mi bo uspelo
V obračun davka od dohodkov pravnih oseb, bi naj na priporočilo revizije vpisali pod zaporedno 6.23 - premije KAD, ki se naj ne bi upoštevale kot odhodek (smo šola -javni sektor), pod olajšavo pa naj bi spet vpisali - zaporedna 15.12 znesek premij KAD, čeprav sem brala v IKSU (1-2/2011)- navodila- da olajšavo vpiše le delodajalec, ki financira pokojninski načrt kolektivnega zavarovanja.
Bi mi lahko kdo o tem kaj več napisal. Kakšen znesek se napiše in zakaj? Je to vsem vse jasno?
Lp
Inge

Odgovori