Plače JZ po novem sistemu po načelu denarnega toka

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
bebika
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 54
Pridružen: 10 Maj 2005, 13:06

Plače JZ po novem sistemu po načelu denarnega toka

Odgovor Napisal/-a bebika » 30 Sep 2008, 09:02

Pozdravljeni forumaši!
Zanima me ali je bilo že kje kaj objavljenega, :?: kako knjižiti nove plače po načelu denarnega toka v knjigovodske evidence. Ali je bila objavljena kakšna sprememba oz. kakšne smernice, kaj po novem obračunu plač zavzeti v osnovno plačo, kaj v splošne dodatke, kaj v dodatke za delo v posebnih pogojih, kaj v delovno uspešnost, v nadure?

Hvala vsem in lep pozdrav!
bebika

neni
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 14 Dec 2006, 07:22

Odgovor Napisal/-a neni » 15 Okt 2008, 07:17

Mi knjižimo kar po "starem": obračun plač na 18/21, plačilo pa 21/18 in hkrati 4/110. Uspešnost in nadure sta jasno določena kaj to je, osnovna plača(npr. redno delo), splošni (npr. položajni dodatek) in posebni dodatki (npr. dodatek za posebne obremenitve) pa so razdeljeni po vsebini (tudi po starem). Pri prvem vnosu v program nam je pomagala karovska služba s svojimi predpisi.
LP

bebika
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 54
Pridružen: 10 Maj 2005, 13:06

plača v JZ po denarnem toku

Odgovor Napisal/-a bebika » 15 Okt 2008, 09:27

Neli, mislim, da ni enako. Prej smo imeli razne dodatke/npr.vplivi okolja,
dodatek za delo s psih.motenimi,dodatki za ioniz.sevanja ipd./pa dodatki za delo ponoči, nedelje, pa dežurstva-efektivo in prisotnost, stalne pripravljenosti. Delili smo jih na splošne dodatke - konto 400001 in na dodatke za delo v posebnih pogojih - konto 400002. Sedaj so ostale le nadure-konto 400400, dodatki pa so se spremenili in sicer pod dodatke izkazujemo:dodatke za nedeljsko delo, za dela prosti dan, nočno delo, izmensko delo, za mentorstvo, za delovno dobo, položajni dodatek, za specializacije, magisterije in doktorat in dodatek za delo v neenak. razpor.delov.času. Sprememba dela EKN za spremljanje po denarnem toku pa ni bila objavljena nobena.
LP
bebika

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 15 Okt 2008, 10:30

Bebika, zdaj pač teh dodatkov ni več, ker so vključeni v osnovno plačo, zato jih ne boste prikazovali, saj ne morete osnovne plače razbiti na prafaktorje. Dodatki za delo v posebnih pogojih sicer v manjši meri še obstajajo, ampak bodo prej izjema kot pravilo.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

neni
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 14 Dec 2006, 07:22

Odgovor Napisal/-a neni » 15 Okt 2008, 15:40

Se opravičujem -nisem pogledala naslova, da gre za javni zavod, mi smo občina in nimamo teh specifičnih dodatkov, nekaj jih vseeno je. Vendar vseeno predlagam, da kadrovska služba, ki pripravlja pravno podlago za izplačilo pove kakšne vrste dodatkov ima kdo.
LP

bebika
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 54
Pridružen: 10 Maj 2005, 13:06

Odgovor Napisal/-a bebika » 16 Okt 2008, 08:36

[quote="Naty73"]Bebika, zdaj pač teh dodatkov ni več, ker so vključeni v osnovno plačo, zato jih ne boste prikazovali, saj ne morete osnovne plače razbiti na prafaktorje. Dodatki za delo v posebnih pogojih sicer v manjši meri še obstajajo, ampak bodo prej izjema kot pravilo.[/quote]

Hvala Naty! Saj sem si predstavljala nekako tako, ampak me je vseeno zanimalo, če je bila že kje objavljena kakšna sprememba, če so bila dana kakšna navodila, ali pa si sami razdelimo, katere dodatke bomo knjžili v osnovno plačo in katere pod dodatke za delo v posebnih pogojih.
Še lep dan!
bebika

Odgovori