Enostavno knjigovodstvo

Moderator: Mirko Zbačnik

lima9
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 01 Feb 2009, 11:21

Enostavno knjigovodstvo

Odgovor Napisal/-a lima9 » 23 Mar 2009, 06:19

Pozdravljeni,

za tiste, ki ste aktivni pri urejanju foruma, zanima me, ali bi bilo možno v 'Seznam forumov' dodati rubriko 'Enostavno knjigovodstvo' ?
Z odpuščanji, ki so v zadnjem času tako množična, je po mojem mnenju pričakovati vedno več mikro družbic z enostavnim knjigovodtvom. V iskanju po informacijah bi jim bilo spoznavanje računovodstva malo olajšano...

Hvala in lepo spomladansko jutro :spomezik: .

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1822
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 23 Mar 2009, 09:14

To bi bilo učinkovito, seveda...Samo da ne boste mislili, da je enostavno
knjigovodstvo "enostavnejše". Je težje zaradi svoje nepreglednosti in več pripadajočih obazcev je potrebno obvezno izpolnjevati.Napake težje najdeš in tudi bilanci je težje izpolniti iz knjig enostavnega knjigovodstva.

V dvostavnem imaš lepo vse poslovne dogodke vpisane na dveh "mestih" in so s tem zadeve bolj pregledne in jasne.
To vam povem iz prve roke, ker sem nekaj let vodila tudi prvo in se z drugim ne more primerjati.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 23 Mar 2009, 09:33

Z malce pomoči nekoga, ki zadevo obvlada, bi bilo vodenje enostavnega knjigovodstva tudi prihranek za začetnika. Strošek računovodja, sicer kakor za koga, visok ali nizek, je začetniku lahko breme. Prihranil bi medletni strošek vodenja, medtem, ko bi pomoč pouskal za izdelavo letnih poročil.

Se pa strinjam s predhodnico, da je izdelava bilanc malce težja, ker je sistem izdelave precej drugačen. Dejal bi celo, da je za začetnika, ki nima kakšnih posebnih podatkov, celo lažje sestvit iz podatkov dvostavnega knjigovodstva.

Jaz bi se načeloma strinjal... .

V bazi znanja sem zadeve ločil: http://www.racunovodja.com/bazaZnanja/i ... podjetniki .
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1822
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 23 Mar 2009, 11:54

Dobro ste to naredili g.Mirko. :)
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Nina » 23 Mar 2009, 13:47

Dodali smo še podforum enostavno knjiženje.

LP, Nina

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 23 Mar 2009, 15:55

:spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a slovan » 23 Mar 2009, 20:08

Da ne bom "pikolovska", ampak: podforum naj ima naziv: enostavno knjigovodstvo.
In ker vodijo poslovne knjige po načelu enostavnega knjigovodstva tako samostojni podjetniki kot društva, ki se pa med seboj po vsebini precej razlikujeta, bi bilo potrebno še dodati:
- ali je za s.p.-je
- ali za društva.

lp

lima9
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 01 Feb 2009, 11:21

Odgovor Napisal/-a lima9 » 24 Mar 2009, 08:32

Iskrena hvala Nina, 12345ab, Slovan in Mirko za vašo dobro voljo!
Se strinjam, da enostavno ni enostavno, vzame ogromno časa... Ravno zato, ker enostavno knjigovodstvo ni preprosto, a je cenejše, bo za mikro začetnike rubruka pravi odrešilni čolniček. Naj uspešno zaplavajo...

Lep dan!

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 24 Mar 2009, 08:47

Nekako smo računovodje v priviligiranem posložaju, ker za nas odpade strošek računovodenja. :spomezik:
Nazadnje spremenil Mirko Zbačnik, dne 24 Mar 2009, 15:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 24 Mar 2009, 09:08

[quote="Mirko Zbačnik"]Nekakp smo računovodje v priviligiranem posložaju, ker za nas odpade strošek računovodenja. :spomezik:[/quote]

Jaz bi rekel nasprotno - zastonj delamo za delodajalca, ki nam našega truda sploh ne ovrednoti !

:lol: lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 24 Mar 2009, 09:20

Malce sem se nerodno izrazil; v mivlih sem imel računovodje kot računovodske servise.

Drugo pa je vrednotenje računovodstva v podjetnijh, oziroma tudi možnosti ob pomoči za odločanje. A tu je že druga pesem. :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 24 Mar 2009, 10:46

Jaz bi rekel nasprotno - zastonj delamo za delodajalca, ki nam našega truda sploh ne ovrednoti !



Se nisva razumela : sem mislil računovodjo sp, ki je sam sebi delodajalec! :ssirok: lp

Odgovori