pravilno knjiženje potnih nalogov

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
breskvica50
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Mar 2015, 11:43

pravilno knjiženje potnih nalogov

Odgovor Napisal/-a breskvica50 » 19 Mar 2017, 00:20

Tema je bila verjetno že 100 krat obdelana. Doktorirala bom pri potnih nalogih! Žal! V čem je problem: če sem prav razumela predpise,na konto 4852 (AOP oznak aza AJPES 075) se knjižijo potni nalogi (stroški kilometrine, dnevnice, parkirnine, garažnine) za podjetnika, torej za samozaposleno osebo. Na konto 4140 (AOP oznaka za AJPES 063) pa se knjižijo za zaposlene osebe, torej če bi samozaposlena oseba imela še koga zaposlenege. Sumim, da mi je zdaj že pokojni računovodja, to povedal narobe (da naj knjižim na 4140). Takrat sem mu zaupala popolnoma, sedaj pa mi ne da miru to - rada bi vse naredila pravilno. Torej sem razumela pravilno? Kako vse to popraviti za nazaj, če je bilo knjiženo napačno?
Hvala že vnaprej vsem, ki se trudite z nami.

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: pravilno knjiženje potnih nalogov

Odgovor Napisal/-a slovan » 19 Mar 2017, 09:15

414 – Povračila stroškov zaposlenim v zvezi z delom: kilometrina, dnevnice za službeno potovanje, drugi stroški povezani s službenim potovanjem
486 – Povračila stroškov samostojnim podjetnikom posameznikom: kilometrina, dnevnice za službeno potovanje, drugi stroški povezani s službenim potovanjem, povračilo stroškov za prehrano med delom, povračilo stroškov za prevoz na delo in iz dela

Imate prav glede uporabe različnih kontov za povračila stroškov zaposlenim in samozaposlenim (samostojnim podjetnikom posameznikom).
Kaj narediti za nazaj: lahko bi popravili v računovodskih izkazih za leto 2015 (za Ajpes)-predhodno leto, da bi bili podatki medsebojno primerljivi. Drugih popravkov pa ne bi "delala".

lp

breskvica50
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Mar 2015, 11:43

Re: pravilno knjiženje potnih nalogov

Odgovor Napisal/-a breskvica50 » 19 Mar 2017, 21:00

Najlepša hvala za potrditev mojega razmišljanja.

Odgovori