E-račun - UJP

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Evelyn
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 03 Feb 2021, 14:01

E-račun - UJP

Odgovor Napisal/-a Evelyn » 06 Okt 2021, 10:03

Pozdravljeni,

ponovno moram izdati E-račun, prvič in zadnjič sem ga izdala leta 2019. Torej, da bo moja evidenca E-računov pravilna, me zanima kako je s številčenjem le-teh. Ali lahko pri številki dokumenta sedaj vnesem 2 (ker bo to drugi račun) ali se številčenje vsako leto mora začeti z 1?

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: E-račun - UJP

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 06 Okt 2021, 17:46

Vsako novo leto se začne z 1, če ste jih letos že kaj izdali /tudi na drugačen način,v drugem programu..../, morate s številkami nadaljevati.

Primer: če ste jih letos izdali 6, mora biti v UJP izdan št.7.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Evelyn
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 03 Feb 2021, 14:01

Re: E-račun - UJP

Odgovor Napisal/-a Evelyn » 06 Okt 2021, 18:32

Hvala vam za odgovor!

Glede na to da se gotovinski računi in negotovinski računi lahko sedaj številčijo posebej (negotovinski se ne potrjujejo v davčni blagajni) ali je dovoljeno, da se tudi evidenca E-računov vodi posebej?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: E-račun - UJP

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 07 Okt 2021, 11:09

Če prav razumem, izdajate račun proračunskemu porabniku, torej, ne gre za davčno potrjevanje, kot je bilo predhodno odgovorjeno.

Te račune jaz v mojih primerih številčim tako kot ostane negotovinske račune, saj številko računa v aplikacijo UJP vnašate ročno.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Evelyn
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 03 Feb 2021, 14:01

Re: E-račun - UJP

Odgovor Napisal/-a Evelyn » 07 Okt 2021, 11:46

Hvala vam za odgovor.

Vem da se negotovinski računi davčno ne potrjujejo, oz. kolikor sem zasledila, nekateri jih pošiljajo v program za davčno potrjevanje samo zato, da imajo pravilno številčenje računov in samo eno evidenco računov.

Kako pa narediti v primeru napake? Npr. leta 2019 sem namreč kot prvi račun izdala E-račun in ga oštevilčila samo z 1 in nič drugega (tako nam je bilo naročeno na predavanjih) potem ko sem izdala nove (negotovinske) račune v moj. rač. programu, pa sem začela številčenje z 001-2019.

Delujem pa na takšnem področju, da v letu ne izdam prav veliko računov, E-račun pa skoraj nikoli.

Bi lahko recimo (v primeru, da bi več poslovala z E-računi) vodila E-račune posebej npr. z oznako E1 -2021, E2-2021 itd. , negotovinske pa potem posebej (001-2021, 002-2021 itd.) ?

Odgovori