doo brez zaposlenih in stroški

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

nina0
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a nina0 » 05 Mar 2007, 10:34

Uf sem že mislil da imamo samo pri nas tak problem. Nekako razmišljam da bi se direktor zaposlil za par ur na mesec. Saj potem bi bil pa upravičen do vsega a ne?

Upam da bo še kdo napisal svoje izskušnje.

Primož

Jessi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Jessi » 05 Mar 2007, 10:41

Zanima me kako je s stroški če v d.o.o. ni nihče zaposlen? Stroški nastanejo ko gre recimo direktor na sestanek s poslovnimi partnerji (reprezentance, potni stroški...). Kako je s hotelskimi storitvami (lastniki se pridejo iz tujine dogovarjat v slo in uporablajo hotel).

Kako je recimo z avtom? Ali lahko kupijo avto čeprav ni zaposlenih? Kako je potem z gorivom in ostalimi stroški?

Prosim če mi lahko kdo pove svoje izskušnje oziroma kje bi si lahko prebral kaj več o tem

Tudi sama iščem na to odgovor :?: :idea:
VAJA dela MOJSTRA

nurmaln
Nov član
Nov član

Odgovor Napisal/-a nurmaln » 23 Jul 2007, 10:54

a je že kdo kaj ugotovil s temi stroški? imam isti problem

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja

Odgovor Napisal/-a pamps » 23 Jul 2007, 12:46

Jaz podobne primere rešujem najprej z ugotavljanjem statusa, ki ga ima oseba, ki opravlja kakršnakoli dela v podjetju. Menim, da vsakdo, ki dela s podjetjem, dela na osnovi neke pogodbe, sporazuma, ki je vezan na razmerje, ki ga imata obe zainteresirani stranki. Ko enkrat ugotoviš status, ni več toliko težav. Precej na temo poslovodnih oseb v mnogo možnih variantah, je v IKS-u 4-5/05; pred kratkim sem preverjala pri svetovalcu in pravi, da novosti na tem področju od objave članka ni bilo.

dober.namen
Novinec
Novinec

Re: doo brez zaposlenih in stroški

Odgovor Napisal/-a dober.namen » 08 Avg 2012, 12:53

jaz mam tud ene par uprasanj...jaz sm brezposln...in me zanima ce lahko odprem d.o.o in da sm sam direktor v te fermi nism pa zaposlen v fermi...

MG
Super računovodja
Super računovodja
Kraj: Koper

Re: doo brez zaposlenih in stroški

Odgovor Napisal/-a MG » 08 Avg 2012, 14:44

Ne moreš. Če si ednini lastnik imaš podoben status kot s.p. in moraš plačevati prispevke.
Avtomatično imaš status samozaposlenega in ne moreš imeti statusa brezposelne osebe.

Odgovori