predlog za izvršbo

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
marea
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 875
Pridružen: 23 Feb 2006, 14:07

predlog za izvršbo

Odgovor Napisal/-a marea » 05 Apr 2007, 11:20

Pozdravljeni,

pripraviti moram predlog za izvršbo na podlagi verodostojne listine (23.člen ZIZ) in me zanima, če še vedno velja, da je taksa 20 EUR, če je samo eno sredstvo za izvršbo.

Ali se je morda obrazec kaj spremenil, razen EUR, ker nisem nikjer zasledila vsebinskih sprememb?

Lep pozdrav.
marea

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 05 Apr 2007, 12:27

Merea, ali ste že vlagali izvršbo od novembra dalje, ko je bil sprememnjen ZIZ? Jaz sem namreč ravno včeraj začela pripravljati eno izvršbo za večji znesek, pa sem preverila tako na sodišču kot pri pravnici in na obeh koncih so mi zatrdili, da se vlaga izvršbe enako kot pred spremembo. Nato sem šla brat spremembo zakona in piše v prehodnih določbah, mislim da je 64.člen, da mora prisotjen minister pripraviti podzakonske akte, dokler pa jih ni (in kaže da jih ni) pa se izvršbe vlagajo po starem.
Morda kdo kaj več ve o tem?

marea
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 875
Pridružen: 23 Feb 2006, 14:07

Odgovor Napisal/-a marea » 05 Apr 2007, 13:33

Niti jaz nisem že dalj časa vlagala izvršbe. Sem pa dobila informacijo, da so tudi natisnejeni obrazci, ki se prodajajo v knjigarnah ostali nespremnjeni.

Bi pa imela še eno vprašanje. Kako se na predlogu navede in kakšne priloge so potrebne, da je račun delno plačan?

Hvala za odgovore.
marea

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 05 Apr 2007, 13:39

Jaz kar na račun napišem, kdaj in koliko je bil plačan in koliko še ostane za plačilo. V predlogu navedem samo preostali znesek in valuto, od kdaj tečejo zamudne obresti. S tem sicer izgubimo del zamudnih obresti, ampak če zneski niso zelo visoki je to veliko bolj enostavno. Zaradi delnega plačila kakšnih posebnih prilog ni potrebno dajati. Kar napišete v izvršbi, to sodišče terja od upnika.
Pa uspešno izterjavo želim.
LP :)

marea
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 875
Pridružen: 23 Feb 2006, 14:07

Odgovor Napisal/-a marea » 05 Apr 2007, 13:44

Lotica najlepša hvala za hiter odgovor. Ko sem gledala v register TRR sem videla, da ima dolžnik več odprtih računov. Ali je praksa, da se v predlog navedejo vsi?

LP
marea

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 05 Apr 2007, 13:48

Da, jaz jih navedem običajno kar vse, tudi če jih ima več kot 3. Tudi na sodišču so mi svetovali, da naj tako naredim.
LP

marea
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 875
Pridružen: 23 Feb 2006, 14:07

Odgovor Napisal/-a marea » 05 Apr 2007, 13:51

Lotica, še enkrat se vam zahvaljujem za vašo pomoč.
Tudi jaz vam želim uspešno izterjavo. :spomezik:

Lp
marea

marea
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 875
Pridružen: 23 Feb 2006, 14:07

Odgovor Napisal/-a marea » 06 Apr 2007, 09:26

Morda bo komu prišla prav informacija, ki sem jo dobila danes, ko sem preverjala na sodišču, da plačilo takse ostane tudi po starem - preračun v EUR.
Lp
marea

anka
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2415
Pridružen: 27 Jul 2004, 18:12

Zamudne obresti-izvršba

Odgovor Napisal/-a anka » 21 Jul 2007, 09:09

V izvršilni predlog je potrebno vpisati tudi, da tečejo zamudne obresti, pa me zanima, če je več odprtih računov (terjatev) ali se morajo izpisati vsi računi; .... glavnico v višini xxx in zamudne obresti ;

ali se lahko upošteva zadnji račun - zadnji datum zapadlosti;
ali se vpišejo vsi računi od datum zapadlosti.

Hvala in lep dan

anka
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2415
Pridružen: 27 Jul 2004, 18:12

Če kdo ve?

Odgovor Napisal/-a anka » 23 Jul 2007, 07:00

ALi ima kdo s tem kaj izkušenj?

LP

TITA
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 591
Pridružen: 27 Apr 2007, 01:46

Odgovor Napisal/-a TITA » 23 Jul 2007, 07:22

Na izvršilni predlog vpišete seznam vseh računov, ki jih želite vrstiti v izvršbo, in sicer posamično ( vsak račun posebej vpisati z vsemi podatki ter obračunane zam.obresti pri vsakem računu). Obračun zamudnih obresti se opravi od dneva zapadlosti računa do dneva vložitve izvršbe.
LP - TITA

TITA
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 591
Pridružen: 27 Apr 2007, 01:46

Odgovor Napisal/-a TITA » 23 Jul 2007, 07:31

Draga Anka, še nekaj sem pozabila : - vse račune in obračune zam. obresti je potrebno fotokopirati in jih priložiti k predlogu izvršbe, in vnesti klavzulo, da zam. obresti tečejo naprej, vse do dokončnega poplačila terjatve oz. dokončne realizacije izvršbe. Na podlagi prejetih plačil, ki izhajajo iz naslova izvršbe, boste znova naredili obračun zam. obresti, katere niste zajeli v predlogu izvršbe.
Lep dan želim - TITA :sodobren:

Odgovori