Članarina gzs in obrtne zbornice

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
zlatko83
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Jan 2007, 15:19

Članarina gzs in obrtne zbornice

Odgovor Napisal/-a zlatko83 » 08 Avg 2007, 12:17

Imam popoldanski sp, odprt leto in pol. Opravljam predvsem storitve gradbenega nadzora, poleg službe. Letni promet je bil lani okrog 4000 EUR, bilančni dobiček za lani je bil dobrih 500 EUR.
V začetku leta sem najprej prejel račun GZS za članarino, sedaj pa še tri različne članarine Obrtne zbornice, v skupnem znesku nekaj čez 100 EUR.
Nobenemu nisem podpisal kakšne pristopne izjave, sem pa nekje zasledil, da je po nekem sklepu članarina obrtni zbornici obvezna???
Zanima me, ali velja to tudi zame, kot popoldanski sp??
Če namreč seštejem stroške za letos (samo obvezne dajatve in te članarine), že presegajo moj letošnji prihodek.
kakšne so vaše izkušnje oziroma nesveti? Naj jim zavrnem plačilo članarine, sploh nič ne naredim, ali naj pohlevno plačam???

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Nina » 08 Avg 2007, 12:28


Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 08 Avg 2007, 12:31

Članstvo v obrtni zbornici je obvezno, v gospodarski zbornici pa ne. A (žal) ne odločate ami, ali ste v obrtni ali gospodarski - odvisno od dejavnosti. če se ukvarjate z več dejavnostmi, ste tako včlanjeni tudi v več zbornic.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori