studentski sp

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
jure
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 Jun 2003, 08:58

studentski sp

Odgovor Napisal/-a jure » 07 Jun 2003, 09:00

Razmišljam o odprtju sp-ja ter me zanima nekaj stvari (sm že brskov po tabl pa nč pametnega ne najdem)!
Imam status študenta - redno študiram
-A lako kot študent odprem sp brez da bi bil v njem kdo redno zaposlen.
-A lahko seb izplačujem preko študenckega servisa + a je možno podpisat pogodbo o avtorskem deli s člani lastne družine (oče, sesta,..)
-Zanima me kere knjige je potrebno vse vodit
-Kakšni so kj mesečni stroški za sp (računovodstvo, razni prispevki...)
-Koklikšen je strošek ustanovitve sp-ja in koliko časa postopek traja.
- kok morš met ustanovitvenega kapitala (d.o.o cca 2.000.000)

danijel
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Jun 2003, 19:06
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a danijel » 12 Jun 2003, 19:16

ravno sem na internetu našel več povezav. Čeprav dvomim, da jih ti nisi vseeno :
-Kako postanem sp -GZS http://www.gzs.si/Nivo3.asp?IDpm=1757
-stroški -gzs -http://www.gzs.si/Nivo3.asp?ID=8033
-tudi o delu je marsiaj zanimivega na GZS portalu
-ustanovnega kapitala ni! po ZGF-f

sedaj iščem naprej za ugodnega notarja, in predvsem računovodske storitve. tukaj bi tudi jaz potreboval kakšen nasvet. drugače pa bi bila dobrodošla kakršnakoli informacija o ustanovitvi SP, ker tudi jaz to počenjam.

Danijel

Bina1
Nov član
Nov član
Prispevkov: 14
Pridružen: 17 Jun 2003, 06:25

Odgovor Napisal/-a Bina1 » 17 Jun 2003, 07:17

Na kratko lahko nekako odgovorim s strani računovodstva.
Po novem zakonu morajo tudi s.p. voditi dvostavno knjigovostvo kot vse druge družbe (od 1.1.2004 naprej), letos lahko še enostavno. Če poenostavim: enostavno je tako enostavno, da je marsikateri sp lahko sam vodil knjige, dvostavnega pa ne more,enostavno zato, ker za to potrebuješ kompleksno znanje o SRS,DAVKIH,DOHODNINAH,ZGD itd.ter imeti tudi ustrezen računalniški program.
Koliko stroškov ima sp je čisto odvisno kaj in kje ter koliko dela.
Stroški za računovodske storitve so odvisni glede na količino dokumentcije in jo je skoraj nemogoče kar tako določiti. Lahko pa se tudi dogovorite za pavšal. Za majnhe sp je cena nekje od 20.000 do 50.000/mesec kar je odvisno od tega, ali je davčni zavezanec, koliko prejetih in izdanih faktur ima mesečno, kakšen poslovni partner je itd.
sp lahko odprete tudi če niste zaposleni in si lahko izplačujete preko študentske napotnice. Pogodbo o avtorskem delu pa lahko podpišete s tistimi, ki opravljajo avtorsko delo.

Svetujem vam, da si poiščete računovodski servis. Lahko pa tudi kontaktirate z mano preko emaila.

lp, Bina

Odgovori