Izbris podjetja brez likvidacije

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Izbris podjetja brez likvidacije

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 03 Maj 2010, 22:42

Imam pač različne stranke in tudi take, ki se na sklepe sodišč ne odzivajo ravno urgentno. Tako je bil razlog na sklepu: "Sodišče je s sklepom opr. št. Srg 2009/26210 z dne 25.09.2009 odločilo o začetku postopka za izbris subjekta vpisa. Ker v roku iz 436. člena ZFPPIPP proti navedenemu sklepu ugovor ni bil vložen, je sodišče s tem sklepom odločilo, da obstaja izbrisni razlog (1. točka prvega odstavka 439. člena ZFPPIPP)." -v teh členih je govora o ugovoru na sklep, ki pa na portalu AJPES ni dostopen javnosti.

"Izbris subjekta vpisa **** iz sodnega registra brez likvidacije" - ker nisem ravno domač v teh postopkih, kaj naj bi to pomenilo; mogoče, da upniki stečaj kot postopek za poplačilo lahk še uvedejo proti lastniku?
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Izbris podjetja brez likvidacije

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 12 Maj 2010, 11:47

Če prav razumem, gre za izbris podjetja brez premoženja, ali mogoče v mojem primeru z "ogromno" izgobo (razlog na spletni strani AJPES-a ni objavljen - sklep ni za javno objavo) - bistvo je, da vse obveznosti preidejo na lasnika.

Imam prav?
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

KAMILICA
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 151
Pridružen: 26 Avg 2009, 10:01

Re: Izbris podjetja brez likvidacije

Odgovor Napisal/-a KAMILICA » 12 Maj 2010, 11:54

Vem, da pri prenehanju po skrajšanem postopku ( 369. čl. zakona o davčnem postopku) lastnik odgovarja še eno leto. Ne vem ali je to tudi izbris brez likvidacije. Če vam je kakorkoli v pomoč....
lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Izbris podjetja brez likvidacije

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 12 Maj 2010, 12:06

To je bilo objavljeno na spletnih staneh AJPES-a. Kot razlog izbrisa je bil navedeno, da zaradi nepritožbe na sklep. To je bil končni sklep, dočim prvotni, cca 5 mesecev nazaj, na katerem je naveden dejanski razlog izbrisa ni javno objavljen.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: Izbris podjetja brez likvidacije

Odgovor Napisal/-a vesnak » 11 Jun 2010, 13:06

spoštovani:

ali mi ve kdo povedati od katerega dne začne teči rok za oddajo bilanc, DDV oz. [b]na kateri datum naredim bilance?= ali je to 12.5. ali 28.5. ali 10.6.?[/b]
Družba se izbriše iz sodnega registra na podlagi pravnomočnega sklepa o prenehanju po skrajšanem postopku Okrožnega sodišča v Ljubljani, z dne 12.05.2010, ki je postal pravnomočen dne 28.05.2010.

ajpes pa na svoji strani napiše, da je družba izbrisana z dnem 10.06.2010



:?:

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

objava v uradnem listu

Odgovor Napisal/-a vesnak » 18 Jun 2010, 09:11

Spoštovani forumovci,
ali mi lahko kdo pove kje v uradnem listu lahko najdem kdaj je objavljena likvidacija kakšnega podjetja? Ne vem ali sem že čisto out, vendar sem pregledala uradne liste zadnjega meseca in nikjer zasledila objave; tako, da sedaj ne vem ali so te objave zaprtega tipa ali kako?

namreč v ajpesu sem zasledila v IPRS spodaj navedeni podatek -

5.Upniki družbe d.o.o., s sedežem Maribor, z matično številko 1234567, lahko prijavijo svoje terjatve v roku 30 dni od objave sklepa o začetku likvidacije v Uradnem listu Republike Slovenije.

in sedaj ne najdem nikjer v iprsu podatka o datumu objave sklepa v UL - ali so ti sklepi objave zaprtega tipa (moraš kaj plačati) ali ???

skratka problem imam, ker ne najdem datuma objave in posledično temu ne vem do kdaj imamo rok za prijavo svojih terjatev

:oops:

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Izbris podjetja brez likvidacije

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 18 Jun 2010, 09:33

Podatki so na Ajpesovi strani, vendar morate izbrati starus "izbrisana enota". biti morate registriran uporabnik, seveda prijavljen. Izbrisana (in ostla) podjetja najdete pod "iPRS", v postopku insolventnosti pa "eINSOLV". :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: Izbris podjetja brez likvidacije

Odgovor Napisal/-a vesnak » 18 Jun 2010, 10:22

saj jaz sem podatke poiskala v ajpesu, vendar ni datuma objave v uradnem listu - samo SRG sem našla.
zakaj piše, da je objava v uradnem listu, če pa nikjer ne najdem objave v UL?

Odgovori