DOKUMENTACIJA - KAJ MENITE?

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

ROKININA
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 78
Pridružen: 29 Sep 2009, 13:15

Re: DOKUMENTACIJA - KAJ MENITE?

Odgovor Napisal/-a ROKININA » 16 Jun 2010, 12:29

Ja, veliko je takih "frajerjev", ki namesto, da bi poravnali, kar so dolžni, enostavno odprejo novo firmo in nemoteno poslujejo naprej.
Država bi morala, preden dovoli odprtje nove firme takšnih "muhcem" preveriti, kako in kaj. Karkoli hočeš narediti - jim moraš posredovati svojo DAVČNO ŠTEVILKO - preko katere bi lahko vsakega, ki odpira novo firmo preverili. Sploh ne bi bilo potrebno drugega, kot pogledati po njegovi DŠ, če že kakšno firmo ali s.p. ima in prej ne bi smel odpreti nove firme, da bi prinesel DOKAZILO, da ima na prejšnih firmah oz. s.p. poravnane vse obveznosti.
Saj tudi npr. kredita ne dobiš, če nimaš potrdila iz DURS, da imaš vse poravnano.

Kdaj bo državo srečala pamet in bo tako ukrepala. Tako pa firme rastejo kot gobe po dežju, pa vse skupaj ni nič.

pik'ca
Nov član
Nov član
Prispevkov: 11
Pridružen: 08 Maj 2010, 12:26

Re: DOKUMENTACIJA - KAJ MENITE?

Odgovor Napisal/-a pik'ca » 16 Jun 2010, 18:15

Strinjam se z mnenjem Mirka Zbačnika, ko pravi: " Izvirna dokumentacija je last podjetnika."
Jaz bi podjetniku dokumentacijo vrnila, zagotovo pa vložila izvršbo za dolgovani znesek s pp ter priložila fotokopije, ki so podlaga za vloženo izvršbo. V izvršbi bi navedla, da vlagam fotokopije dokumentacije, ker sem originale vrnila lastniku ter priložila kopijo R potrdila za oddano pošiljko po pošti.

Seveda pa ne smete pozabiti stranko prej pismeno opomnit.
Slika

ROKININA
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 78
Pridružen: 29 Sep 2009, 13:15

Re: DOKUMENTACIJA - KAJ MENITE?

Odgovor Napisal/-a ROKININA » 16 Jun 2010, 19:45

Saj mu bom vrnila vse njegove prejete račune, izdane račune, trr, ..., zadržala bom samo
konto kartice, bilance, obračun plač in DDV-ja - kar je bilo narejeno iz moje strani -
pa še nič plačano, ostalo, kar je last podjetja - dobi nazaj.

LP :)

orhideja78
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 202
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:24

Re: DOKUMENTACIJA - KAJ MENITE?

Odgovor Napisal/-a orhideja78 » 09 Jul 2010, 12:25

Kaj pa če je situacija sledeča: vse poravnano, (izvirne dokumente več ali manj imamo, nimamo pa izpisov) primopredaje pa ni in ni. Kaj lahko v tem primeru storimo z računovodskim servisom? Po mojem mnenju nam morajo dostaviti vse podatke - bruto bilance po mesecih, kartice, dnevnik knjiženja ... plače, osnovna sredstva... V računalniški obliki nam jih ne želijo, ker so mnenja, da s tem dajejo na razpolago tudi "nastavitve" in s tem svoje znanje. Baje nam bodo (ne vem sicer kdaj) podatke posredovali v PDF obliki. In kakšne so pravice podjetja v takem primeru? Kje bi lahko našla kaj v zvezi z obveznostmi servisa v takem primeru?
Hvala za pomoč
Orhideja

Odgovori