Očetovski dopust

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Tejc007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Sep 2010, 12:28

Očetovski dopust

Odgovor Napisal/-a Tejc007 » 06 Sep 2010, 09:54

Nikjer nisem našel konkretno napisanih stvari v zvezi z očetovskim dopustom za S.P., zato sprašujem tukaj:

1. Kakšen je postopek uveljavljanja očetovskega dopusta (obrazci ipd...)
2. Koliko dni mi pripada? Slišal sem da 15 + 75, vendar me zraven zanima ali to pomeni, da se potem ta doba, ki jo uveljavljam jaz, odšteje materi od porodniške?
3. Kakšne bonitete dobim, če koristim dopust? Za 15 dni verjetno oproščen prispevkov in ali sem opravičen do kakršnegakoli denarnega nadomestila iz vidika do sedaj prijavljenih zavarovalnih osnov?
4. So enaki pogoji tudi za 75 ostalih dni?

Če je že kje link s temi vprašanji bi bil zelo vesel, da ga kdo prilepi, sam nisem našel vse odgovore.

Hvala,
lp

MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Re: Očetovski dopust

Odgovor Napisal/-a MG » 06 Sep 2010, 10:43

1. Obrazce dobite na CSD ali na internetu ( glejte stran od CSD Šiška ) tam boste dobili tudi natančćne informacije o postopku.
2. 15 dni z nadomestilom + 75 dni s plačanimi prispevki od minimalne plače. To je očetovski dopust in pripada izključno vam. materis e nič ne odbija.
3. Kako mislite bonitete ? Za 15 dni vam iz osnove od katere plačujtete prispevke ( povprečje 12 mesecev ) izračunajo nadomstilo (100 % povprečja ) CSD plača prispevke, vam pa nakaže neto osnovo na vaš osebni račun. Za nadaljnih 75 dni pa vam neto ne pripada nič. Plačajo pa se vam prispevki.

Link: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/ocetovskiDopust.asp

Tejc007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Sep 2010, 12:28

Re: Očetovski dopust

Odgovor Napisal/-a Tejc007 » 06 Sep 2010, 11:21

Najlepša hvala za odgovor.

Odgovori