KAJ MI JE STORITI?

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 10 Sep 2010, 11:54

Pozdravljeni vsi skupaj.

Ne vem več, na koga naj se obrnem, kaj naj storim :cry: - stvar je taka:

Za neko prevozno podjetje smo vodili poslovne knjige - začeli so z dejavnostjo v septembru 2009 -
z našim delom so bili zadovoljni - vse dokler jih nismo pričeli terjati za plačila naših izdanih računov za računovodske storitve. Ker nam niso poravnali niti enega računa - vse je bilo v obljubah, da bo plačilo konec tega tedna, začetek drugega tedna, potem možnost asignacije, ki mi jo je direktor poslal v podpis, čeprav tistemu, ki naj bi nam denar nakazal niti računa še ni
napisal,... in to je pripeljalo tako daleč, da smo mu dali preko COVL-a izvršbo.
Ko je dobil priporočeno pošto je bil tako užaljen in jezen, da je takoj zahteval dokumentacijo in odšel k drugemu računovodskemu servisu (mimogrede - tudi od tam se je že selil v drug računovodski servis). Na naš predlog oz. sklep sodišča o izvršbi se je sicer pritožil z utemeljitvijo, da smo račune pokrivali z asignacijami, katere je tudi priložil sodišču - vendar so ugovor zavrnili, ker so bile asignacije požigosane in podpisane samo z njegove strani (halo?).
Pri preverjanju na internetu, če ima mogoče odprt še kak drug transakcijski račun, da bi podatke posredovali sodišču, pa smo opazili, da ima na TRR blokado in to že dolgo časa.

In zdaj:
prejeli smo sklep o pravnomočnosti izvršbe in šok:
LASTNIK TEGA PODJETJA - DOLŽNIKA - JE V TEM ČASU ODPRL DRUGO PODJETJE, S KATERIM
NEMOTENO POSLUJE DALJE!!!

Kaj naj storimo? Kdo ima kakšno idejo?
Tudi odvetnika smo že klicali in je rekel, da lastnika, če je sklep na podjetje, ne moreš terjati, lahko pa sprožiš stečajni postopek ali nekaj takega.

Ima kdo s tem izkušnje, sigurno je že imel ali še ima kdo takšne probleme?
Škoda nam je pustiti 3.000,00 eur za katere smo poleg DDV-ja plačali tudi davek od dobička.

Lepo prosim za mnenja, predloge.

Hvala že vnaprej! :oops:

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 10 Sep 2010, 19:29

Res nima nihče podobnih težav? :(
Ali je samo petek, ...? :P

Proooooosim za nasvet oz. mnenje. :oops:

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 13 Sep 2010, 06:49

Če je račun blokiran, lahko izvršbo razširite še na premično ali nepremično premoženje. Predlagate tudi izvršitelja, nato se sklep pošlje njemu in on opravi izvršbo, prodajo zarubljenega in poplačilo vas in sebe. Druge variante skoraj ne vidim.

(P.S. dobro da je terjatev sploh priznal, jaz sem dala izvršbo na COVL, pa je v odgovoru napisal da me ne pozna in sploh nikoli ni posloval z mano, jaz imam pa pogodbo in kup dopisovanja po e-mailu :twisted: )
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 13 Sep 2010, 07:42

Kar se tiče izvršbe na nepremičnine in premičnine se mi zdi "skoraj" škoda denarja za izvršitelja, ker če je odprl drugo podjetje, je sigurno že vsa osnovna sredstva - kombije preknjižil na to firmo, tako, da tudi izvršitelj ne bo mogel nič opraviti. Nepremičnine pa nima.

Ne vem pa, če lahko kot upnik zahtevam stečaj?
Ni dolžan samo meni, pač pa še DURS-u pa veliko drugim upnikom. Zanj je bila to, da je odprl drugo firmo idealna rešitev - dokler se ne bo tudi na tej novi firmi zadolžil do grla... Potem bo odprl pa spet drugo - ni problema.

Zakaj država takšnih "barab" ne blokira? Tako pa lahko nadaljuje s tem v nedogled.
Poslovanje je bilo v redu, samo denar ne gre od njega, ko je treba kaj plačati, ker ga
raje porabi za kartanje, kockanje, igralne aparate,...
Saj če nima, da veš da je pošten in da se res trudi, mu že nenakako oprostiš oz. še počakaš, da kaj nakažejo, vendar je on čisto posebna sorta.

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 13 Sep 2010, 07:59

Če nima nobenega premoženja, vam tudi stečaj ne bo koristil.
Mi pa nekaj ni jasno - odpr je novo firmo, kako je lahko podpisal izjavo, da imajo vse družbe, v katerih je lastnik več kot 25%, poravnane vse obveznosti do države???? Tukaj bi država mogla reči HALOOOOOO???? Kajti greš do referenta, odpreš d.o.o. in on te samo vpraša ali imaš poravnane obveznosti, vprašanje pa je če kaj preverjajo, in tam bi ga mogli ustavit in reč - gospod, vi pa ne morete odpreti d.o.o. Razen če ga je seveda odprl na koga drugega - ženo, prijatelja, soseda.......
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 13 Sep 2010, 09:04

Lastnik je on sam, osebno.
Razen če je "fora" v tem, da firmo kupi in spremeni ime lastnika.?!
Vendar bi tudi v tem primeru država morala posredovati, saj to se zdaj dela na veliko. :x :evil:

lp

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 13 Sep 2010, 09:05

Pa še to, narobe sem napisala stečaj - odvetnik mislim da mi je rekel zaprtje po hitrem postopku. Kdo ve, kakšen je postopek? :?

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 13 Sep 2010, 09:14

Tudi če firmo kupi in spremeni lastnika, mora podpisati izjavo, da imajo njegova podjetja poravna davčne obveznosti.
Ampak - če bi firmo zaprl ali vi sprožili zaprtje - če nima sredstev, vam nič ne pomaga? Mogoče pa bi zizvršbo na premičnine še vedno lahko uspeli?
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 13 Sep 2010, 09:35

Odvetnik je rekel, da če zapre firmo po hitrem postopku, za dolgove odgovarja lastnik kot fizična oseba - tu naj bi bila rešitev, da lahko potem tožiš njega kot fizično osebo. :?

LP

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 13 Sep 2010, 09:40

Ampak zaprtje po hitrem postopku predlaga on, verjetno ne vi kot upnik?
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 13 Sep 2010, 10:01

Tega pa verjetno ne bomo dočakali, po mojem bo to staro firmo umetno držal pri življenju, čeprav je račun blokiran, ker ve, da če bo podjetje zaprto, da ga bomo upniki terjali denar od njega kot odgovorne osebe. Je namazan z vsemi žavbami. :twisted:

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: KAJ MI JE STORITI?

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 13 Sep 2010, 10:05

ja stare firme z dolgovi se splača ''držati'' pri življenju, ker preko njih še malo delaš, pobiraš denar, obveznosti ne plačuješ, davčna ti ne gre v kontrolo, ker ti nimajo kaj vzeti....... in tako se fletno živi.... poznam konkreten primer, ko so mi na davčni rekli, da ne bodo šli v inšpekcijskega, ker še za stroške ne bodo od njega dobili....
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Odgovori