Pred izvršbo

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
koko
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 106
Pridružen: 13 Feb 2007, 18:27

Pred izvršbo

Odgovor Napisal/-a koko » 28 Apr 2011, 10:05

Pozdravljeni!
Prosim, če mi kdo pojasni kaj moram storiti preden vložim izvršbo. Sem s.p. in sem dolžniku (pravna oseba) poslala že 2 opomina, ker od januarja 2010 zamuja s plačili računov. Ali moram poslati še opomin pred izvršbo oz. postoriti še kaj, predem ga lahko dam v izvršbo?
Hvala lepa za odgovore.

mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

Re: Pred izvršbo

Odgovor Napisal/-a mincek » 28 Apr 2011, 11:01

Pošiljanje opominov je vaša dobra volja (in poslovna praksa). Izvršbo lahko vložite že samo na osnovi zamude pri plačilu. Za vsak primer pa imejte dokaz, da ste mu fakturo zares poslali (če mu niste poslali opominov priporočeno, mu pošljite opomin pred izvršbo priporočeno s povratnico, skupaj s kopijo računa), da se ne bo mogel izgovarjati, da računa ni prejel.
Mincek

koko
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 106
Pridružen: 13 Feb 2007, 18:27

Re: Pred izvršbo

Odgovor Napisal/-a koko » 28 Apr 2011, 16:34

Hvala lepa za odgovor.
Izgleda, da če človek pošteno dela, to še ne pomeni, da bo tudi dobil plačilo za to. Bolj verjetno je, da nikoli ne bo dobil poplačano, razen če ne ukrepa na lepi ali grdi način. Kam smo prišli?

koko
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 106
Pridružen: 13 Feb 2007, 18:27

Re: Pred izvršbo

Odgovor Napisal/-a koko » 02 Jun 2011, 07:41

Kar naenkrat je imel dolžnik sredstva in je takoj po vročitvi sklepa nakazal svoj dolg, tako sem morala umakniti predlog izvršbe. Navaden dopis sem poslala na COVL in sem čez nekaj časa dobila odgovor, da se izvršilni postopek ustavi. Koliko energije in živcev porabimo za take zadeve?!

Odgovori