Podaljšanje digitalnega potrdila

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
nina27
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 101
Pridružen: 30 Jul 2008, 19:57

Podaljšanje digitalnega potrdila

Odgovor Napisal/-a nina27 » 19 Mar 2012, 09:19

Pozdravljeni!

Preko interneta sem podaljšala digitalno potrdilo za Halcom kartico Ena za vse. Zanima me, kaj morem zdaj naredit, da bom lahko oddala podatke za ZPIZ do 30.4.? Ali morem dobit novo kodo? Naj mi prosim kdo napiše kak je postopek.

Hvala!

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Podaljšanje digitalnega potrdila

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 19 Mar 2012, 09:44

jaz sem klicala na ZPIZ in so mi povedali takole: še preden poteče staro in imate že novega, je trena narediti prenos starih pravic na novo poobastilo. če tega ne naredite, je treba na novo dobiti vse kode, vendar je potem včasih problem pri oddaji, ker se prekrivata staro in novo pooblastilo.... tako nekako.....
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

LARISA
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 363
Pridružen: 03 Dec 2003, 09:20
Kraj: Slovenia

Re: Podaljšanje digitalnega potrdila

Odgovor Napisal/-a LARISA » 19 Mar 2012, 14:03

meni je že poteklo digitalno potrdilo in sem danes klicala na Zpiz. Rekli so mi, da naj napišem dopis, nevedem številko novega digitalnega potrdila ter seznam strank za katere oddajam M4 ter, da ga bodo aktivirali.
lp

nina27
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 101
Pridružen: 30 Jul 2008, 19:57

Re: Podaljšanje digitalnega potrdila

Odgovor Napisal/-a nina27 » 03 Apr 2012, 09:03

Če bo še koga zanimalo, bom napisala kako sem uredila.

Na ZPIZ sem poslala dopis v katerem sem napisala, da prosim za novo avtentikacijsko kodo, ker sem si podaljšala digitalno potrdilo. Zraven sem pripisala še davčno številko, matično številko in registrsko številko zavezanca. Čez tri dni sem že dobila novo kodo in sem bila res prijetno presenečena, da je šlo tako hitro.

intelekt
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 Apr 2012, 11:23
Kraj: Domžale

Re: Podaljšanje digitalnega potrdila

Odgovor Napisal/-a intelekt » 20 Apr 2012, 11:29

Živjo,

res čudno, da si dobila tako hitro novo avtentikacijsko kodo, ker sem jaz 5.4.2012 pisala na ZPIZ, da potrebujem obnovitveno avtentikacijsko kodo, ker sem prejela novo digitalno potrdilo in še do danes mi niso nič odgovorili, kaj šele kaj poslali, rok za oddadjo pa je 30.4.2012!
Mi lahko prosim poveš na kateri naslov si pisala?

Hvala in lep pozdrav!
Ines

nina27
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 101
Pridružen: 30 Jul 2008, 19:57

Re: Podaljšanje digitalnega potrdila

Odgovor Napisal/-a nina27 » 24 Apr 2012, 07:20

Pisala sem na OE Ravne na Koroškem, ker spadamo pod njihovo enoto. Naslov sem našla kar na njihovi spletni strani.

Če še niste dobili predlagam, da pokličete po telefonu, poveste kakšna je situacija, oni naj vam povedo katere podatke rabite, to pošljete po faksu in jutri oz. v četrtek lahko kodo že dobite.

Lep pozdrav!

Odgovori