Ajpes

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
naike
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 287
Pridružen: 24 Sep 2004, 10:48

Ajpes

Odgovor Napisal/-a naike » 11 Sep 2012, 15:37

Mi lahko kdo pove postopek prijave novega pooblaščenca za Ajpes. Poslali smo jim obrazec za prijavo, vendar ni na njihovi strani nič vidno, predvidevam, ker ni povezano z digitalnim potrdilom. Kako to naredimo?

Hvala in lp

meurs
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 862
Pridružen: 13 Jun 2011, 13:03

Re: Ajpes

Odgovor Napisal/-a meurs » 12 Sep 2012, 09:15

Obrnite se na Ajpes

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Ajpes

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 12 Sep 2012, 09:44

Vi ste prijavljeni s svojim uporabniškim imenom. Na portalu tako dodajate nov subjekt, s pomočjo vstavljene njegove davčne ali matične številke se vam predizpolni obrazec, katerega posredujete novemu poslovnemu subjektu (vaši stranki). Ta ga podpiše in pošlje na AJPES. Aktiviran je takoj, ko ga rejmejo.

Tudi jaz točno ne vem na pamet, misli pa, da najdete to nekje levo spodaj... res, pokličite na AJPES, ali pa.. Ko pridem do mojega "domačega računalnika" bom točno pogledal kako in kaj. Tudi jaz sem klical kar na AJPES. To sicer množično delamo ob zaključnih računih, a navadno (mhh.. poenosavimo) in kar sami pošljemo namesto tranke. Ker nas je bilo takih "zmotkov" veliko, so to kar aktivirali. Pravilno pa ni.

Ker vas mora nekdo pooblastiti, mora podpisan dokument tja poslati tisti, ki ga vi zastopate.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

naike
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 287
Pridružen: 24 Sep 2004, 10:48

Re: Ajpes

Odgovor Napisal/-a naike » 12 Sep 2012, 14:31

Hvala. Me je hecal uporabnik, ker sem hotela dodati svoje digitalno potrdilo na uporabnika od sodelavke.
Rajši pa prej kogarkoli vprašam, kot kličem po teh inštitucijah :-)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Ajpes

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 12 Sep 2012, 18:58

Res je. A v moji "inštituciji" so zelo prijazni, res, Zelo, zelo.... :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori