D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
fortun
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 155
Pridružen: 25 Okt 2005, 10:12

D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Odgovor Napisal/-a fortun » 16 Apr 2013, 13:47

A ne obstaja nek predpis, da slovensko podjetje, ki deluje v sloveniji in je vpisano v poslovni register mora v imeti v Sloveniji odprt TRR?? Mi smo namreč dali e-izvršbo in sicer dobili od sodišča potrdilo o pravnomočnosti in izvršljivosti (to je bilo februarja 2012), ampak, do sedaj nismo dobili še ničesar poplačanega. Ko pa zdaj gledam po registru transakcijskih računov ugotavljam, da podjetje sicer posluje, vendar pa nima odprtega NOBENEGA TRR-ja. Kaj storiti?
Nazadnje spremenil Nina, dne 16 Apr 2013, 15:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Urejen naslov teme.
LP,
Fortun

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Odgovor Napisal/-a slovan » 16 Apr 2013, 15:39

Vse je mogoče. Zato pa je DURS pred nekaj časa pozival uporabnike naj prijavijo svoje TRR-je doma in v tujini. Res pa je tudi nekaj drugega: nekatere banke same zapirajo TRR-je pravnih oseb, kolikor le-te nimajo nobenega prometa več kot leto dni ....; nekatere pravne osebe pa opravljajo plačilni promet kar preko osebnih računov lastnkov, zaposlenih...
Predlagajte izvršbo na premičnih stvareh, nepremičnini.... poglejte v bilance na AJPES-u, a ima sploh kakšno premoženje!

lp

sun
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 216
Pridružen: 24 Avg 2007, 12:18

Re: D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Odgovor Napisal/-a sun » 22 Apr 2013, 14:45

To je pri nas ZELO mogoče. Imam namreč sama tak primer, že cca 3 leta naš dolžnik NIMA TRR in mi je banka tudi vrnila izvršbo. Sem poklicala na krajevno pristojni Durs, pa nič.

tonija
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 316
Pridružen: 19 Okt 2008, 16:12

Re: D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Odgovor Napisal/-a tonija » 22 Apr 2013, 17:40

Tudi sama sem imela takšen primer. DURS je sam na spletni strani http://www.durs.gov.si/nc/si/medijsko_s ... 2702/5836/ navajal, da je poslovanje brez TRR kaznivo, zato predlagam, da zadevo prijavite (ne vem; na DURS ali na kakšno inšpekcijo...) Stvar se mi zdi nedopustna in me skrajno jezi. Rada bi se o tem še posvetovala z vami... Upam, da mi napišete kako ste se odločili ali kakšen odgovor ste dobili.
LP, TONIJA

mala novinka
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 162
Pridružen: 01 Feb 2007, 09:47
Kraj: ljubljana

Re: D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Odgovor Napisal/-a mala novinka » 23 Apr 2013, 10:00

fortun vse je mogoče kot zgleda...... mi smo ravno prejšnji teden dali dopis na ministrstvo v povezavi s tem..... namreč kupec nam dolguje že dobri dve leti, trr-je ima vse zaprte, on pa veselo posluje neprej.... našo tožbo je sodišče zavrnilo iz razloga da nima nobenega transakcijskega računa, da bi pa dali izvršbo na premičnine oz nepremične pa takoj potrebujemo še cenilca..... glede na slabe rezultate za nazaj (hitri prepis premoženj na druge osebe) nam najem cenilca ni smiseln.....

to se samo pri nas dogaja.... le kaj bi naredili v kakšni drugi državi, če bi šli mi veselo tja, nekaj časa poslovali, potem pa meni nič tebi nič zaprli vse račune, ostali dolžni vsem povprek in po možnosti zbežali nazaj v slovenijo (imam dva takšna primera kjer sta lastnika zbežala nazaj v bivšo jugo...)
nevednost ni lepa čednost

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Odgovor Napisal/-a vesnak » 13 Jun 2013, 08:09

opažam, da je tega vedno več: d.o.o. zapre vse račune in posluje naprej, ne vem na kakšen način; bilance imajo itak vsi v minus, nobenega premoženja;
kako priti do izterjanega dolga?
ravno nekaj dni nazaj nam je banka vrnila izvržbo, češ, da d.o.o. nima več odprtega trrja.

na kakšen način lahko sploh izterjamo sredstva?

ali je možno narediti e izvržbo na lastnika oz. lastnike d.o.o. ali pa mora te zadeve pripravljati odvetnik?

delaš in delaš in na koncu delaš zastonj ?

kraljicek
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 Sep 2014, 13:45

Re: D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Odgovor Napisal/-a kraljicek » 19 Sep 2014, 13:49

Pozdravljeni,

sicer sem kar pozna glede na prejšnje odgovore, vendar če vseeno kdo kaj odgovarja... Ali je kdo od vas imel kaj sreče, ste mogoče vsaj korak naprej, na koga se je smiselno obrnit?? Prijavit mogoče kot kaznivo dejanje??

Hvala za kakršen odgovor. Pri nas je v igri 60.000, smo pa čisto majhno podjetje, zato je ta vsota ogromnaaa:((

LP

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 22 Sep 2014, 09:48

Napaka, oziroma, lahko zapišem tudi kaznjivo dejanje izhaja tudi s strani bank, ko po polletnem neobatovanju TRR tega avtomatsko brišejo. Podjetnik sam je dolžan oskrbeti, ta poskrbi za "vzdrževanje" TRR. Po zakonu o gospodarskih družbah mora vsak gospodarski subjekt imeti obvezno TRR.

Mislim, da obstaja možnost fožbe glede odgovornosti lastnikov oziroma odgovornih v podjetju, kot dokaz je njihobo neodgovorno delovanje.

Kako je s tem postopkom v praksi... Bojim se, da je, če ne mukotrpen pa vsaj dolgotrajen. Verjetno brez izuenega odvetnika ne gre.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

bosst
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Feb 2017, 10:25

Re: D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Odgovor Napisal/-a bosst » 13 Feb 2017, 10:28

mi lahko kdo pomaga z nekoliko bolj osnovnim vprašanjem - ali je za vse d. zavezance obvezen odprt TRR v Sloveniji. Torej tako za fizične kot za pravne osebe (ali morajo imeti odprt TRR in ali mora nujno biti v Sloveniji)?
V naprej hvala za pomoč!

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Odgovor Napisal/-a slovan » 13 Feb 2017, 11:38

Ni nujno, da ga imajo samo v Sloveniji, lahko ga odprejo tudi ali samo v tujini, vendar morajo to sporočiti davčnemu organu (FURS-u)

bosst
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Feb 2017, 10:25

Re: D.o.o. brez TRR - kako je to mogoče?

Odgovor Napisal/-a bosst » 13 Feb 2017, 18:14

Torej ima lahko slovenski doo samo en račun v tujini (v slo pa nobenega)?
Kako pa je za fizične osebe - če si brezposeln ti najbrž ni treba imeti odprtega TRR? Če si v delovnem razmerju pa nujno?

Odgovori