Prosim za mnenje

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
urssska
Nov član
Nov član
Prispevkov: 22
Pridružen: 30 Jan 2012, 14:43

Prosim za mnenje

Odgovor Napisal/-a urssska » 08 Okt 2013, 11:35

V gost. lokalu, ki ga imam v najemu bi radi sli iz ogrevanja na kurilno olje na pec na polena. Investicija bi znasala ca. 20.000 eur. Zanima me, ce lahko kot najemnik jaz investiram in ne lastnik? In ce si lahko odbijam ddv. Bi pa obracunali to z najemnino. Kurjava nam predstavlja prevelik strosek, ca. 11.000 eur letno, na polena bi pocenili ogrevanje in stroske.

meurs
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 862
Pridružen: 13 Jun 2011, 13:03

Re: Prosim za mnenje

Odgovor Napisal/-a meurs » 09 Okt 2013, 08:53

Kaj mislite s tem, da bi obračunali z najemnino?

urssska
Nov član
Nov član
Prispevkov: 22
Pridružen: 30 Jan 2012, 14:43

Re: Prosim za mnenje

Odgovor Napisal/-a urssska » 09 Okt 2013, 11:17

Vsak mesec placujem najemnino in od tega davek. Ker lastnik ne zmore financirati te investicije bi si mi namesto da njemu placamo najemnino, vsak mesec zmanjsevali strosek investicije. Verjetno pa bi morali najemnino vseeno obracunati in od tega placati davek. Saj, ce prav razmisljam je to kot neka vrsta posojilo lastniku in nam on vsak mesec z najemnino vraca. Rada pa bi vedela, kako to izpeljati, da bo zadostovalo zakonu in kako narediti, da bi si lahko odbili ddv. Vem, da je vlaganje v tuje osnovno sredstvo. Najemna pogodba dovoljuje investicije v objekt in zunaj njega.

meurs
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 862
Pridružen: 13 Jun 2011, 13:03

Re: Prosim za mnenje

Odgovor Napisal/-a meurs » 09 Okt 2013, 13:22

Kdo bo obdržal peč? Lastnik ali vi?

Če lastnik: Lahko kupite, mu prefakturirate - se dogovorite za obročno odplačilo - kompenzirate z najemninami. Peč tako ni vaša - ni težav z investiranjem v tujo lastnino.

urssska
Nov član
Nov član
Prispevkov: 22
Pridružen: 30 Jan 2012, 14:43

Re: Prosim za mnenje

Odgovor Napisal/-a urssska » 09 Okt 2013, 14:41

Kako pa bi bilo, ce bi pec obdrzala jaz? Hvala za pomoc.

meurs
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 862
Pridružen: 13 Jun 2011, 13:03

Re: Prosim za mnenje

Odgovor Napisal/-a meurs » 09 Okt 2013, 14:48

potem vejetno ne boste kompenzirali....

urssska
Nov član
Nov član
Prispevkov: 22
Pridružen: 30 Jan 2012, 14:43

Re: Prosim za mnenje

Odgovor Napisal/-a urssska » 09 Okt 2013, 15:14

Ce bi pec obdrzala jaz, potem bi placevala najemnino normalno, pec si dam med osnovna sredstva, amortizacija, in si normalno odbijem ddv. Verjetno je tako ali ne? Delo ki ga placam za priklop peci pa dam takoj v stroske? Ker pa bo potrebno namestiti tudi nova vrata in predreti zid, vrat pa si ne morem odnesti, no naj si jih ne bi, to pa bi lahko obracunala z najemnino?

Odgovori