Nakup fitnes napreve za pravno osebo

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Kvizling
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 30 Okt 2013, 11:20

Nakup fitnes napreve za pravno osebo

Odgovor Napisal/-a Kvizling » 30 Okt 2013, 11:24

Spoštovani!

Zanima me, če je moč kupiti fitnes napravo (recimo tekaško stezo) na pravno osebo.
Konkretno me zanima za lasten d.o.o., kjer imamo sicer tri zaposlene, uporabljala pa bi se za neposloven namen oziroma za ohranjanje kondicije zaposlenih.
Če se to da, me zanima, kako se ta zadeva knjiži oziroma prikazuje v poslovni dokumentaciji.

Lep pozdrav in hvala za odgovore.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Nakup fitnes napreve za pravno osebo

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 30 Okt 2013, 11:55

Upam, da razmišljam prav...

V kolikor bo naprava dostopna vsem, lahko. Vendar amortizacija, posledično kot strošek te opreme ne bo davčno priznana. Ker pa je oprema dostopna vsem v enaki meri, uporaba le-te ne predstavlja bonitete zaposlenim.

Skrb za dobro počutje in zdravje zaposlenih pa je tudi pohvalna!
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

bojk
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 11 Maj 2010, 17:23

Re: Nakup fitnes napreve za pravno osebo

Odgovor Napisal/-a bojk » 30 Okt 2013, 14:25

Jaz pa razmišljam takole.

Strošek amortizacije bi bil lahko davčno priznan glede na 6. člen in 32. člen ZAKONA O VARNOSTI IN ZDRAVJU PRI DELU (ZVZD-1).

Citiram: Delodajalec mora načrtovati in izvajati promocijo zdravja na delovnem mestu. Delodajalec mora promocijo zdravja na delovnem mestu načrtovati ter zanjo zagotoviti potrebna sredstva, pa tudi način spremljanja njenega izvajanja.

Seveda je potrebno zadevo vpisati v oceno tveganja in imate pokritje stroška.

marea
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 875
Pridružen: 23 Feb 2006, 14:07

Re: Nakup fitnes napreve za pravno osebo

Odgovor Napisal/-a marea » 30 Okt 2013, 16:15

Menim, da ta strošek skladno z 29.členom ZDDPO-2 ne predstavlja davčno priznanih odhodkov.Jje pa DURS na temo Promocije zdravja na delovnem mestu podal pred kartkim pojasnilo, ki vam morda pride prav tudi v vašem primeru.

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis ... nem_mestu/

Lp
marea

Odgovori