menjava računovodskega servisa

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Klementina71
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 Jul 2015, 09:50

menjava računovodskega servisa

Odgovor Napisal/-a Klementina71 » 01 Jul 2015, 09:55

Prosim za pomoč.

Kakšno imate prakse s predajo dokumentacije pri menjavi servisa.

Sama delam v večjem servisu in vse stranke, ki jih pridobimo prinesejo otvoritvene kartice. Le te se vnesejo in delo poteka od datuma predaje dalje nemoteno. Morebitne "stare grehe" skupaj rešimo.
Tudi mi vedno natisnemo otvoritvene kartice oz izvozimo datoteko iz programa, ki jo kreira sam (če ima naslednik enak program), kjer pa so tudi zajete otvoritve in osnovna sredstva, kupci ter dobavitelji detajlno.

Kako vi? Imate prakso, da se ob predaji s 1.1. zahteva tudi izpis vseh kontnih kartic za preteklo leto ali samo otvoritev?


Prvič se mi je namreč zgodilo, da nova računovodja zahteva vse kontne kartice v tiskani obliki (cca 400 strani) za preteklo leto. Oddali pa smo vse fascikle, otvoritvene postavke, OS, kupce in dobavitelje dodatno še ločeno po postavkah, vse pretekle bilance in dokumentacijo vezano na podjetje. HVALA

bobek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 297
Pridružen: 05 Jun 2010, 15:41

Re: menjava računovodskega servisa

Odgovor Napisal/-a bobek » 01 Jul 2015, 11:37

Glede na to, da gre vse v smeri elektonskega načina poslovanja, predlagam da ji vse dokumetne naložite na cd v pdf obliki!

Klementina71
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 Jul 2015, 09:50

Re: menjava računovodskega servisa

Odgovor Napisal/-a Klementina71 » 01 Jul 2015, 11:56

Hvala

Pa imate vi navado predajati vse kontne kartice ali je to izjemoma?

Meni je to novo zato vprašam. Iskala sem na internetu podatek, kaj točno se predaja ampak žal nisem našla, zato sem se odločila, da vprašam tukaj


HVALA

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Re: menjava računovodskega servisa

Odgovor Napisal/-a pamps » 01 Jul 2015, 12:24

Poslovne knjige se hranijo trajno. Če stranka dobi datoteko, si z njo ne more pomagati, ker naslednjik morda nima identičnega programa. Pomeni, da mora najti nekoga, ki mu datoteko spravi v berljivo obliko, da zadosti tudi zahtevi po trajnem arhiviranju. Menim, da je kartica rezultat našega dela in ne vidim razloga, da stranki ne bi dala nečesa, kar je ves čas plačevala.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: menjava računovodskega servisa

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 01 Jul 2015, 16:06

Jaz navadno natisnem v "šdr" obliki, lahko v excellu, papirju... (po dogovoru) odprte postavke. Na željo novega servisa ali stranke so vedno navoljo podatki za nazaj, torej celotne konto kartice in podatki, ki bi bili potrebni stranki. Programi omogočajo shrambo in tudi izpis potrebnih podatkov, ki se hranijo v elektronski obliki vsaj na dveh različnih, med seboj ločenih medijih. Papirnih izpisov že nekaj let ne delam.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

bobek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 297
Pridružen: 05 Jun 2010, 15:41

Re: menjava računovodskega servisa

Odgovor Napisal/-a bobek » 03 Jul 2015, 09:20

Jaz dajem izpise v PDF obliki in menim, da ima vsak možnost takšno datoteko prebrati!!!!

Odgovori