Potrditev računa, ki je naknadno plačan z gotovino

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Mashy
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 Feb 2015, 12:39

Potrditev računa, ki je naknadno plačan z gotovino

Odgovor Napisal/-a Mashy » 24 Feb 2016, 15:44

Pozdravljeni!

Podjetnik izda račun za storitev, denar naj bi bil nakazan na TRR, zato računa davčno ne potrdi. Kasneje pa kupec, ker je v bližini ta račun plača z gotovino. Kako ta račun sedaj davčno potrditi?

V odgovorih na vprašanja, ki jih je izdal DURS piše:
"zavezanec pošlje davčnemu organu podatke o računu v desetih delovnih dneh od dneva plačila računa. Davčni organ poslanim podatkom o računu dodeli enkratno identifikacijsko oznako računa in jo pošlje zavezancu kot potrdilo o prejemu naknadno poslanih podatkov o izdanem računu."

Ko pokličem na DURS in vprašam kako naj jim ta račun pošljem (glede na zgornji odgovor), mi rečejo, da je treba račun izdati z davčno blagajno???? Problem je, ker v podjetju izdajamo račune za negotovinsko poslovanje in za gotovinsko poslovanje, ki pa so različno številčeni in, če sedaj ponovno izdamo račun iz programa, ki je vezan na davčno blagajno, bomo imeli izdana 2 računa za isto stvar. Na DURSU mi na vprašanje niso znali odgovoriti, dobila sem samo odgovor, da je račun pač treba davčno potrditi. Kaj storiti? Je že kdo imel takšen primer?

anka
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2415
Pridružen: 27 Jul 2004, 18:12

Re: Potrditev računa, ki je naknadno plačan z gotovino

Odgovor Napisal/-a anka » 24 Feb 2016, 18:25

Kaj pa če izdate dobropis za ta račun in potem izdate še en račun kot gotovinski in ga s tem davčno potrdite?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Potrditev računa, ki je naknadno plačan z gotovino

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 24 Feb 2016, 21:03

Mislim, d bol to najbolje, saj je tudi obravnava računa drugačna.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mashy
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 Feb 2015, 12:39

Re: Potrditev računa, ki je naknadno plačan z gotovino

Odgovor Napisal/-a Mashy » 25 Feb 2016, 16:06

Hvala za vajina odgovora. Sem pa že danes rešila zadevo. Kontaktirala sem lastnika programske opreme-programerja in program je narejen tako, da lahko pri tistih računih, ki jih izdaš za nakazilo na TRR, kasneje označiš, da je bil račun plačan z gotovino in program avtomatsko pošlje račun na DURS. Treba je samo paziti, da to storite v roku 10 delovnih dni od plačila računa. Torej računov se ne pošilja fizično na DURS, ampak s programsko opremo :) No vsak dan izvemo kaj novega :)

Odgovori