Obvezni ePobot AJPES

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
capa1
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 572
Pridružen: 27 Jan 2006, 10:05

Obvezni ePobot AJPES

Odgovor Napisal/-a capa1 » 21 Jun 2016, 13:21

Pozdravljeni, s strani Ajpesa smo dobili obvestilo, naj preverimo če smo zavezani k obvezni prijavi ePobota, ker da nas drugi prijavljajo.
Naše podjetje ni nikomur dolžno, saj plačujemo redno na datum valute. Je pa eno podjetje, ki nam s plačilom vedno zamuja za 30 dni in mislim, da nas to podjetje tudi prijavi v svoj obvezni pobot.

Ker nimamo mi nobenih obveznosti do dobaviteljev, zapadle terjatve pa so le od te firme, me zanima, ali smo res zavezani za prijavo teh terjatev? Saj pobot ne bo prišel skozi, ker nismo nobenemu dolžni.

Najbolj me bega v navodilih pri Ajpesu ta odstavek, citiram:

"Dolžniki brez dospelih terjatev (četrti odstavek 28. člena ZPreZP-1): dolžnik ni dolžan v obvezni večstranski pobot prijaviti denarne obveznosti iz prvega odstavka 28. člena, če istočasno (v trenutku, v katerem se prijava obveznosti v obvezni večstranski pobot šteje za opravljeno) ni hkrati tudi upnik nobene dospele denarne obveznosti, za katero velja obveznost prijave."

Dejansko ne razumem, kaj mislijo s tem, kar sem pouderjeno napisala.

Prosim za eno preprosto pojasnilo - tako po kmečki pameti- ali moram prijaviti to terjatev v pobot ali ne?
Najlepša hvala za odgovore.
LP

racunalnik
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 330
Pridružen: 12 Maj 2005, 10:42

Re: Obvezni ePobot AJPES

Odgovor Napisal/-a racunalnik » 21 Jun 2016, 14:29

Pozdravljeni,

tudi mi smo dobili obvestilo s strani Ajpesa. Verjetno je premajhna udeležba na obveznem pobotu. Mi ne bomo nič prijavljali, ker tudi nimamo odprtih obveznosti, razen tujine. Ker naše stranke, pa dvomim, da nas prijavljajo, saj jih je večina fizičnih strank.

capa1
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 572
Pridružen: 27 Jan 2006, 10:05

Re: Obvezni ePobot AJPES

Odgovor Napisal/-a capa1 » 22 Jun 2016, 11:22

O, hvala. Tudi mi se ne bomo odzvali na to obvestilo, očitno jim res primanjkuje "strank".
LP

Odgovori