dnevnica tujina prehrana

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
zanimame3
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 Mar 2017, 10:03

dnevnica tujina prehrana

Odgovor Napisal/-a zanimame3 » 24 Mar 2017, 10:13

Pozdravljeni
V tujini sem preko bookinga s službeno kartico plačal hotel, samo prenočitev, ker polpenziona ni bilo mogoče rezervirati.
Na licu mesta sem naročil še polpenzion in ga naknadno plačal z gotovino in prejel skupni račun na podjetje, kjer piše prenočitev xx € in prehrana yy €. V službi mi zdaj ne želijo povrniti stroškov prehrane, temveč mi želijo izplačati polne dnevnice. Zame pa je finančno bolj ugodno, da mi plačajo zmanjšano dnevnico in povrnejo stroške prehrane.
Namreč jesti sem moral v hotelu, ker je oddaljenost do prve trgovine ali restavracije bila 1 uro hoje, jaz pa nisem imel prevoza in časa, ker smo v hotelu imeli poslovno srečanje.
Recimo zajtrk je bil 10 €, meni pa ga pri dnevnici priznajo le 4,4 €. itd.
je pa javno podjetje.
Kjer dela kolega v privat firmi vedno izplačajo tisto, kar je delavcu bolj finančno ugodno. Namreč delavec je šel v tujino sklepati posel in zato ne mora biti finančno oškodovan.
Zdaj sem pa samo za hrano zmetal več denarja, kot sem dobil dnevnic.
hvala za odgovor

ajnos
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 577
Pridružen: 20 Sep 2004, 16:19
Kraj: Ljubljana

Re: dnevnica tujina prehrana

Odgovor Napisal/-a ajnos » 24 Mar 2017, 12:10

Za sl pot v tujino vam pripada povračilo stroškov, torej hotel+prehrana. Zaradi zagotovljene prehrane, se vam delno zniža dnevnica. Dnevnica in prehrana po uredbi se izključujeta. Tudi za javni sektor to velja

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: dnevnica tujina prehrana

Odgovor Napisal/-a novica » 25 Mar 2017, 13:56

Formalistično gledano ni bilo zagotovljene prehrane, torej je formalno prav obračun polnih dnevnic.

Če bi to vedel vnaprej, bi si lahko:
- ali pripravil sendviče (in finančno profitiral)
- ali dosegel, da bi v potni nalog napisali, da firma plača vso prehrano v hotelu (in ne bi nasproti poslovnim partnerjem izpadel kot "klošar" po prvi varianti)

Odgovori