Športno društvo - poslovni prostor?

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Goran8585
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Sep 2018, 16:37

Športno društvo - poslovni prostor?

Odgovor Napisal/-a Goran8585 » 27 Sep 2018, 16:57

Lepo pozdravljeni.prosil bi če bi mi kdo znal pomagat glede moje situacije.. oz. me usmeritev na koga bi se lahko obrnil.

V prihodnosti imam namen odpret športno društvo in opravljati storitve društva(vodene vadbe manjših skupin, testiranje telesne sestave, svetovanja glede prehrane,... ) v prostorih stanovanjske hiše(v kleti in pritličju). Hiša še ima eno nadstropje v katerem je stanovanje in mansardo. Celotna hiša(dvojček) je v naši lasti.

Zasledil sem da do 50% uporabljene stanovanjske površine ni potrebno uporabno dovoljenje,ne vem pa če se zraven šteje tudi klet? V glavnem me zanima ali v mojem primeru potrebujem uporabno dovoljenje oz. se morajo prostori spremenit v poslovne?

Vnaprej se zahvaljujem za odgovore

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: Športno društvo - poslovni prostor?

Odgovor Napisal/-a adut » 01 Okt 2018, 16:43

Društvo lahko ustanovi skupina najmanj treh oseb, glavni namen naj bi bila nepridobitnost. Če do dobička pride, se ga ne sme deliti članom.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Športno društvo - poslovni prostor?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 01 Okt 2018, 16:58

Sprašuje, ali je lahko stanovanje lahko poslovni prostor in ali je potrebno kakšno dovoljenje, soglasje... ?
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Goran8585
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Sep 2018, 16:37

Re: Športno društvo - poslovni prostor?

Odgovor Napisal/-a Goran8585 » 03 Okt 2018, 10:22

Pozdravljeni

Hvala za odgovor. Glede nepridobitnosti so mi stvari jasne, saj sem si zadeve dobro prečital.

V glavnem pa me zanima to če se stanovanje in klet v mojem primeru lahko uporablja kot prostor za te dejavnosti društva ali je treba spremenit namembnost prostora.

Hvala

Odgovori