Podjetje in začetek - začetniška vprašanja

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
jaky91
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 Okt 2018, 12:17

Podjetje in začetek - začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a jaky91 » 08 Okt 2018, 19:06

Pozdravljeni!

Preko tretje osebe, bom prodajal določene stvari, da sploh vidim, če bo šlo. Sedaj me pa zanima sledeča stvar, jaz sem že kupil za cca. 1000€ robe, a nisem preko podjetja naročil. Kaj naj v tem primeru naredim, da bo vse po knjiženo? *Je davčni zavezanec in ima s.p. Podjetje mi lahko spremeni račun brez problema na podjetje, najbrž to ne bo uredu, saj bi mogel preko podjetja tudi nakazati plačilo?

Potem imam pa še drugo vprašanje npr. da izdelek stane 23€ in ga dam v nagradno igro. Kaj se v tem primeru naredi, se pokniži izdelek, kot prodan za 1€?

Tretje vprašanje je kaj, če bi probal na "črno" teh nekaj (cca. 80) kosov prodati, vsa prodaja bo šla izključno preko interneta. Je to zelo riskanto početje?

Vesel bom vseh informacij, hvala.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Podjetje in začetek - začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 09 Okt 2018, 12:16

V kolikor ste tudi vi s.p.. in ste robo nabavili pred registracijo, to daste v zalogo po tržni vrednosti, oziroma na podlagi računa.

Kar daste kot nagradno igro predstavlja za vas odhodek (strošek) v višini nabavne vrednosti artikla, prihodek ni predmet dohodnine za prejemnika, v kolikor ne presega zneska 41 €.

Kar se tiče prodaje "na črno", ne vem, če je to predmet računovodskega obravnavanja ;),
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

rahela
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 138
Pridružen: 27 Apr 2017, 18:15

Re: Podjetje in začetek - začetniška vprašanja

Odgovor Napisal/-a rahela » 10 Okt 2018, 08:50

na "črno" prodati, Je to zelo riskanto početje?

Dvomim, da bi kdo vedel, kolikšen % "na črno" furs ujame - da bi lahko ocenil "riskantnost...

PS Lahko pa se skriješ za pregovorom: Drznim se nasmiha sreča.

PPS Opozorilo: nasmihati se je nedovršni glagol, zato se lahko zadeva konča z drugim pregovorom: "Kdor se zadnji smeje, se najslajše smeje...

Odgovori