Cena obračuna plač KOLIKO?

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Cena obračuna plač KOLIKO?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 04 Feb 2020, 12:31

Stranka se z mojim računom glede obračuna plač ne strinja. Pravi, da bi bilo za zahteven obračun plač, pripravo podatkov za plačilo ter poročanje z REK 1 obrazcem dovolj 6 € na zaposlenega.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1570
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Re: Cena obračuna plač KOLIKO?

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 04 Feb 2020, 13:01

:shock: Aja... ja kdo pa bi ji delal za taki denar ? Bi rekla, da sploh nimajo predstave, kaj mi delamo... Poniževat pa vas res ne rabijo.. Naj pol dela sam, za taki denar se pa res ne splača matrat :?
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

Rovinj
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 01 Feb 2020, 22:14

Re: Cena obračuna plač KOLIKO?

Odgovor Napisal/-a Rovinj » 04 Feb 2020, 17:57

Jaz se ravnokar ukvarjam s cenami, ker sem ugotovila, da že več let nisem povišala cen računovodskih storitev. Po internetu iščem računovodske tarife, cene so tako različne, da si sploh ne znam izračunati. Nekateri uporabljajo poslovni dogodek, drugi spet število knjižb. Potem so pa še tu cene posameznih, spremljajočih del, kot obračun plače, obračun DDV...itd. Cene obračuna plače za enega zaposlenega ( priprava, izračun, izpisi, oddaja REK-1...itd) so različne, od 29,00€ do 32,50€. Pa če jo znižam, bi 15€-20€ moralo vzdržati, saj če bi računali po priporočene tarifi GZS, bi bili vsi manjši računovodski servisi z dvema zaposlenima sedaj bogati, ne pa, da se komaj prebijamo iz meseca v mesec.
Lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Cena obračuna plač KOLIKO?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 04 Feb 2020, 20:21

Saj nekje tu sem tudi jaz potem, ko se na osnovi nekega povprečnega prometa dokumentov in obračunov dogovorimo za pavšal, ki je€ praviloma nižji, kot bi bil sicer obračun po dejanskih količinah. Ni mi potrebno preštevat..

A verjetno je mojo stranko zmotilo, malce sem pogledal splet, ko je videl ... obračun plač. od 6 € za plačilno listo, pri čemer pa ni definiran obseg, ki ga pod to postavko ponujajo. Ceno še malce prilagodim, v kolikor se za preostale storitve zmenim za pavšal.

Vedno pravim, naj mi kdo ne zameri, da se tudi na računovodstvo vsak spozna in se prevelikokrat z njim ukvarja, če pravim po domače "kdor ima 5 minut časa".
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

zakladničarka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 379
Pridružen: 02 Sep 2005, 14:36
Kraj: Slovenija

Re: Cena obračuna plač KOLIKO?

Odgovor Napisal/-a zakladničarka » 04 Feb 2020, 21:26

Cena obračuna plače (komplet) ne sme biti nižja od 25,00 € (med 25,00 in 35,00€, če je še kakšen potni nalog za poročati). To ni samo knjiženje. Tukaj moraš imeti znanje (računovodsko in pravno), ker je pri nas zakonodaja komplicirana (minimalne plače, minimalne osnove, KP,..)...lahko bi naredili doktorat iz obračuna plač. Tudi na Zbornici RS nimajo pravilno vrednotenje takšnega dela.
Zanima me vaše mnenje, koliko boste strankam računali za prevzeme eBol-ov (bolniških listov)? Lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Cena obračuna plač KOLIKO?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Feb 2020, 13:07

Hvala!
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Cena obračuna plač KOLIKO?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 10 Feb 2020, 09:20

Kaj pa označim na iREK, v kolikor podjetje zahteva olajšavo?
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori