"cORONA POMOČ" - računovodski servisi, DA ali NE?

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

"cORONA POMOČ" - računovodski servisi, DA ali NE?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 13 Apr 2020, 10:14

A ste kaj razmišljali, da glede na sodelovanje s poslovnimi subjekti, ki jih je korona prizadela, posledično tudi nas, razmišljate o prijavi k ukrepom omilitve posledic pandemije?

Vem, pogoji so nenavadni, mi imamo v nekem pogledu lahko tudi več dela, imamo sklenjene mesečne pavšale. Prizadeti smo bolj glede same likvidnosti, a vem, da je mnogim promet upadel. Ne vem, če lahko zaračunamo poln pavšal za mesece, ko naša stranka ne posluje, oziroma zmanjšano posluje.

Vaše mnenje, koristilo bo mnogim ki delujejo na podoben način kot mi.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

ursuss
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 54
Pridružen: 10 Feb 2010, 18:47
Kraj: Vrhnika

Re: "cORONA POMOČ" - računovodski servisi, DA ali NE?

Odgovor Napisal/-a ursuss » 13 Apr 2020, 11:08

Kot računovodje imamo še več dela, plačani pa vprašanje če bomo. Sama za enkrat še ne razmišljam o prijavi, bom počakali kako bo z mesecem aprilom, ker v marcu sem oddala vse obračune so bili zneski na računih večji.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: "cORONA POMOČ" - računovodski servisi, DA ali NE?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 13 Apr 2020, 16:28

Smo odvisni od naših podjetnikov, a naredili bomo vse in še več..... , težko je zadostiti pogoju iz "corona" zakona o zmanjšanem prometu v marcu, tudi v aprilu in maju, ko se oddajajo zaključna poročila. Mogoče tudi za podjetja, ki so udeležena v pomoči, ali bodo tudi propadla. Vemo pa, da mnoga poslujejo na meji likvidnosti in le delen izpad prihodkov ogrozi njihovo plačilno sposobnost, a korona zakonu ne"zadostujejo". Kaj šele glede podjetji, ki na presečni dan niso zmogle ali ne bodo zmogle poravnati davčnega dolga. Mi imamo (lahko) fakturirane prihodke, katere bomo lahko le še odpisali.

Polno dilem mnogih, ki nimajo iz meseca v mesec stalnega prometa.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Gitara
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 605
Pridružen: 15 Dec 2005, 11:34

Re: "cORONA POMOČ" - računovodski servisi, DA ali NE?

Odgovor Napisal/-a Gitara » 13 Apr 2020, 17:10

Se strinjam. Sedaj bo in je ogromno dela, stranka se tega niti ne zaveda. Ko bomo oddali zaključne račune, bo problem to zaračunati. Če ne bodo poslovali, ne bodo plačali naših storitev. Bojim se, da bo pri nas kriza v kasnejših mesecih maj-julij.....
Karkoli bomo zaprosili, bodo pa postavili take pogoje, da ne pridemo notri.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: "cORONA POMOČ" - računovodski servisi, DA ali NE?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 14 Apr 2020, 11:18

Kako upoštevati pavšal, če podjetje deluje v zmanjšanem obsegu, ali sploh ne deluje, vse obračune pa moraš oddat..... Zaračunati nekaj, kar veš, da ne boš dobil plačano, oziroma, kar veš, da nisi opravil...., oziroma zaračunati še dodatne storitve nekomu, ki je zašel v težave... To mi ne gre. A kako upravičiti upad prometa, če imaš dejansko le več dela, plačila pa.....
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: "cORONA POMOČ" - računovodski servisi, DA ali NE?

Odgovor Napisal/-a slovan » 14 Apr 2020, 14:23

Mirko Zbačnik napisal/-a:
14 Apr 2020, 11:18
Zaračunati nekaj, kar veš, da ne boš dobil plačano, oziroma, kar veš, da nisi opravil....,
To da ne boste dobili plačano je zelo verjetno....če pa nečesa niste opravili, pa mu zmanjšate pavšal in bosta oba zadovoljna.
Spremljam tudi tematiko na drugih socialnih omrežjih in je sicer pri DDV-ja bil nekako predlog, da se plačuje po plačani realizaciji brez omejitev (brez praga kot je sedaj predpisano). Enako bi lahko bil predlog, da se primerjalni prihodki za doseganje kriterijev upoštevajo plačani prihodki - podobno ali enako kot to velja za javni sektor, torej po denarnem toku. Na način se bi prihodki po vsej verjetnosti kar zmanjšali in bi marsikateri zadostil pogojem.

lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: "cORONA POMOČ" - računovodski servisi, DA ali NE?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 14 Apr 2020, 14:48

Hvala za razmišljanje, ki je podobno mojemu... A nikoli ne bi bilo vsem zadovoljeno, ljudje smo pač taki. Na tak način sem tudi jaz "razumel" zmanjšan obseg. V kolikor bi kdo le vračal, je to pač neke vrste enostaven kredit.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori