Samozaposlena in porodniska

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
D1990
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Jun 2020, 16:24

Samozaposlena in porodniska

Odgovor Napisal/-a D1990 » 18 Jun 2020, 16:35

Lep pozdrav,
Sem samozaposlena in me zanima par stvari okoli porodniške.
Kako je z porodnisko ce si s.p.?
Jeseni imam namen zapreti dejavnost (gostinstvo) ali je bolj smotrno da kljub zaprtju lokala obdrzim s.p. dokler traja porodniska ali da se prijavim na zavod?
Zaprtje s.p.ja bi bilo v vsakem primeru, tudi po poteku porodniske.

Hvala za odgovore

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Samozaposlena in porodniska

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 19 Jun 2020, 10:22

Glede zaprtja dejavnosti pred porodišo premislite tudi o tem da vam kot samostojni podjetnici med porodniškim dopustom prispevke plačuje država. Glede lokala je pa drugo vprašanje, kako boste. Lahko imate zaposlenega za stređbo Kako je pa z možnostjo, da začasno zaprete lokal in obdržite lokal, ne vem, mogoče bi bila tudi to rešitev.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

D1990
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Jun 2020, 16:24

Re: Samozaposlena in porodniska

Odgovor Napisal/-a D1990 » 19 Jun 2020, 12:33

Hvala za odgovor. Zaposlenega nimam nobenega. Par studentov in to je to. Zaprtje lokala bo v vsakem primeru ker ne poslujemo pozitivno. Zanima me ali je bolj smotrno da sem kot s.p. na porodniski (po poteku porodniske zaprem s.p.) ali kot brezposelna oseba.
Hvala

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Samozaposlena in porodniska

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 22 Jun 2020, 11:37

Pozanimajte se, kako je s porodniško, v kolikor ste prijavljeni na zavod (delovna doba, zavarovanje..). Vsekakor je dobro, da vam tudi med porodniško teče polna delovna doba.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori