Gradbena dela - covid19 (URL 12.11.2020)

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Gradbena dela - covid19 (URL 12.11.2020)

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 13 Nov 2020, 10:51

V uradnem listu dne 12.11.2020 je za gradbena dela zapisano da so izjema, če:

- gradbena dela v oziroma na nenaseljenih gradbiščih, pri izvajanju katerih je zagotovljeno, da ni stika z potrošniki.

Vse lepo in prav.... kaj pa v primeru, da se s stranko dogovorita, da med opravljanjem storitev na stanovanjski hiši zapustijo objekt do konca opravljanja storitve ali se storitve opravljajo zunaj kjer ni stika z lastniki?

Se mi kar zdi, da boste izpostavili del kjer piše 'nenaseljena gradbišča' a še vedno upam.

Klic na info telefon pa je tako ali tako šel v tilt po deveti uri zjutraj... :(

l.p.
Sara

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Gradbena dela - covid19 (URL 12.11.2020)

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 16 Nov 2020, 11:04

Kaj je imel v mislih zakonodajalec, vedo le oni, vsaj upam... A po mojem razumevanju gre za hiše, objekte, ki niso še vseljene, ne pa, če kdo v njih biva, a ga ni doma.

Jaz vidim tu dejanski problem, ne kar predpiše zakonodajalec. Premislimo, kako to vpliva na dejanski prenos okužb, v kolikor je prenašalec stanovalec, ki še ne kaže znakov, ali zaposlen. Vidim dejanski problem razkuževanja in obstoja virusa. Mogoče bi povprašal na njihovo brezplačno linijo (vem, da obstaja).
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori