Opomin poslan +3 leta po zapadu plačila?

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
BodočiTrpin
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Jan 2021, 15:22

Opomin poslan +3 leta po zapadu plačila?

Odgovor Napisal/-a BodočiTrpin » 07 Jan 2021, 18:36

Pozdravljeni,

Trenutno sem v tretjem letniku fakultete. Pred dnevom sem na dom dobil opomin iz gimnazije, da imam neplačano 50 evrov dolga. Najprej sem seveda mislil, da gre za pomoto, in sem pisal računovodkinji. Odgovorila mi je, da imajo v evidenci odprti dve postavki in da morajo to "porihtat". Poskusil sem ji dopovedat, da to tako ne gre, da mi že po treh letih končane gimnazije, pošljejo neko neplačano plačilo še iz drugega/tretjega letnika gimnazije. Ni se ji dalo dopovedat, in mi je za na konec samo poslala še enkrat opomin na mail. Vprašanje je, kaj sem obvezen to plačat? 90% sem prepričan, da sem vse plačal. Rekla je, da naj predložim račun, iz leta 2017. Kje bi naj ta račun, ki mi ga je mama plačala, ne vem. Kaj naj naredim, imate kakšne nasvete? To je prvi opomin, ki sem ga dobil, vendar ona trdi da je bilo poslanih več, vendar za kaj jih nisem dobil ne ve. Res ne vem, kaj naj

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1570
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Re: Opomin poslan +3 leta po zapadu plačila?

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 08 Jan 2021, 06:01

Mama lahko poišče plačilo tudi za nazaj, v spletni banki, v arhivu. Lahko se obrnete na tudi banko, kjer vam bodo izpisali promet za tisto leto, če je bilo plačano iz računa. Težje bo dokazovati, če je bilo plačano s položnico na okencu in nimate več odrezka. Če ni fizičnega dokazila o plačilu, boste res težko dokazali, da ste plačali.
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Opomin poslan +3 leta po zapadu plačila?

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 08 Jan 2021, 08:48

Če sem prav dobil informacije na spletu, je splošen rok zastaranja 5 let, v kolikor upnik v tem času ne naredi nobenega koraka k poplačilu. V kolikor je to opravil, sedanji opomin, je absolutni rok zastaranja 10 let (se podvoji). Podatki o plačilih so v izpiskih TRR tudi na šoli. Napake so lahko tudi pri zapiranju plačil. Napaka je, kot je posredno že odgovorila predhodnica tudi pri zapiranju računov na šoli, a glede na informacijski sistem (sklici na nalogih) so napake redke, a so možne. Med podatki plačila, v kolikor je plačnik drugi je številka računa, sklic in lahko tudi ime učenca...
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori