začetek poslovanja - prvo naročilo brez firme

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
FiveStarJedi
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 Maj 2021, 06:47

začetek poslovanja - prvo naročilo brez firme

Odgovor Napisal/-a FiveStarJedi » 21 Maj 2021, 07:00

Pozdravljeni,

Mene pa zanima ali obstaja kakšna možnost, da rešim ta izziv s katerim se soočam. S Kitajske nameravam naročiti robo za nadaljno prodajo, ki potrebuje 30-40 dni za dostavo. Trenutno še nimam odprtega sp, a ga nameravam odpreti. Sočasno sem trenutno brezposelen in dobivam socialno podporo, ki je hkrati moj edini vir prihodkov. Denar za nakup robe mi namerava posoditi oče, ki tudi nima podjetja. Prav tako ne poznam nikogar, ki bi mi bil pripravljen pomagati, da prvo naročilo naročim preko drugega podjetja. Ne želim odpreti podjetja, saj takoj zgubim podporo in še takoj potrebujem začeti plačevati prispevke in to mesec in pol preden bom sploh naredil prvo prodajo. Poleg tega moram pa v tem času organizirati še marketing. Ali obstaja možnost, da oče kot fizična oseba kupi robo na svoje ime in da se to ob otvoritvi podjetja nekako vpiše kot posojilo v materialu?

Vem da je mogoče tole malo zakomplicirano, ampak za vsak namig kako pristopiti k rešitvi tega izziva bi bil nadvse hvaležen.. Poleg tega bi pa potem potreboval še računovodja iz okolice Kranja, uporabljal bom program katero ime je v povezavi z birokracijo, saj sem ga nekoč že uporabljal (imel sem drugo firmo d.o.o.) pa bi ga samo posodobil in bi rad nekoga ki tudi za vodenje računovodstva uporablja ta program, da se lahko podatki prenašajo avtomatsko.. Vse račune bi izdajal sam in tudi vnašal prejete račune.

Lep pozdrav in lep vikend vam želim,
Klemen

bojk
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 11 Maj 2010, 17:23

Re: začetek poslovanja - prvo naročilo brez firme

Odgovor Napisal/-a bojk » 22 Maj 2021, 07:18

Oče lahko material kupi kot fizična oseba in nato vi z očetom sklenete pogodbo. Na podlagi pogodbe potem na s.p. -ju naredite prevzem. Do 1. 7. 2021 še vedno velja oprostitev plačila DDV za uvoz blaga zanemarljive vrednosti, ki ne presega 22 EUR. Za pošiljke, katerih skupna vrednost blaga presega 150 evrov, se poleg DDV plača tudi carina. Vse obračune naredi Pošta SLO in vam za to storitev zaračuna.

FiveStarJedi
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 Maj 2021, 06:47

Re: začetek poslovanja - prvo naročilo brez firme

Odgovor Napisal/-a FiveStarJedi » 22 Maj 2021, 14:27

Najlepša hvala za odgovor. Znesek bo kar dosti šel čez 150EUR in te zadeve so mi poznane, ampak še vseena hvala za omembo. Drugače sem zvedel kasneje na Obrtni zbornici gorenjske, da lahko vzamem material na svoje ime, pogodba o posojilu je med nama z očetom in se ne tiče sp-ja, potem ko pa odprem sp, pa lahko to zavedem v firmo, saj je zaradi količine razvidno, da to ni bilo namenjeno osebni uporabi. Ravno tako baje lahko baje naredi tudi npr frizerka, ki potrebuje pred odprtjem urediti svoj salon in vse kar rabi, potem pa ko ima vse urejeno, pa samo odpre sp in se to potem upošteva v podjetju. Še enkrat hvala za odgovor.

Še vedno se pa zanimam za računovodstvo, v kolikor kdo, ki dela z omenjenim programom, zasledi to objavo.

Odgovori