TMD in NFS

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Dollu
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Jun 2021, 13:51

TMD in NFS

Odgovor Napisal/-a Dollu » 18 Jun 2021, 15:37

Pozdravljeni, če mi lahko kdo prosim odgovori pred ponedeljkom :roll: :

Ali se prejemanje TMD in NFS za isto obdobje izključuje?
in če ne- ali se TMD šteje med prihodke za izračun za potrebe pridobitve NFS?

Marsikje piše, da ga je potrebno prišteti med prihodke, tu pa piše, da ne- če sem prav razumela.

"Uradno": 50a. Ali se temeljni mesečni dohodek in oproščeni prispevki pri samozaposlenih osebah štejejo k računanju skupnih prihodkov v primerjavi letom 2019?
Skladno s 37. členom interventnega zakona – ZIUZEOP (člen je bil spremenjen z 11. členom novele ZIUZEOP-A) so za upravičenca, ki ugotavlja prihodke po pravilih o računovodenju, prihodki čisti prihodki od prodaje, ugotovljeni po pravilih o računovodenju, ter nadomestila iz zavarovanja za starševsko varstvo.
Navedeno pomeni, da se temeljni mesečni dohodek in oproščeni prispevki po ZIUZEOP, ne bodo prištevali k osnovi za primerjavo prihodkov med obdobji, ki jih opredeljuje drugi odstavek 37. člena ZIUZEOP.



Hvala za odgovor!

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: TMD in NFS

Odgovor Napisal/-a adut » 18 Jun 2021, 16:28

Pogoji za temeljni dohodek so eno, za fiksne stroške pa drugo. Za fiksne stroške se upoštevajo vsi prihodki, za temeljni dohodek pa samo prihodki od prodaje. Preberite si tudi pojasnila o fiksnih stroških. Temeljni dohodek in fiksni stroški se ne izključujejo, vendar lahko zaradi temeljnega dohodka za fiksne stroške ne izpolnjujete pogoja izgube.

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: TMD in NFS

Odgovor Napisal/-a adut » 18 Jun 2021, 16:36

Popravek - za temeljni dohodek se upoštevajo prihodki od prodaje in nadomestilo za starševsko varstvo (porodniška), za fiksne stroške pa vsi prihodki iz dejavnosti, kamor spada tudi temeljni dohodek, oproščeni prispevki, povračila za delavce na čakanju in skr.del.času ..., ne pa tudi porodniška.

Dollu
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Jun 2021, 13:51

Re: TMD in NFS

Odgovor Napisal/-a Dollu » 18 Jun 2021, 17:49

Tako se mi je zdelo, zaradi MTD ne izpolnjujem pogojev. Lp in hvala!

Odgovori