Razlika pojma !

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
alexv
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 30 Nov 2002, 12:29
Kraj: Ptuj

Razlika pojma !

Odgovor Napisal/-a alexv » 30 Nov 2002, 12:32

V čem je razlika med finančnimi in računovodskimi podatki ?
Nasplošno govorimo o finančnih podatkih, vendar me zanima specifika, kaj sploh pomeni finančni podatki a niso to kar računovodski ?

Lep pozdrav !
Alex

ProstiPad
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Nov 2002, 11:14
Kraj: Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ProstiPad » 04 Dec 2002, 11:35

Celotno računovodstvo je razdelejno na dva dela: na finančno in stroškovno računovodstvo.
<b>finančno računovodstvo:</b>evidentira vse poslovne dogodke, ki so povezani z okoljem gospodarske družbe:glavna knjiga, saldakonti kupcev in dobaviteljev. Okviri so davčna zakonodaja.
<b>stroškovno računovodstvo:</b>se nanaša na vse tisto, kar se dogaja znotraj poslovnega sistema. računovodstvo materiala surovin, osnovnih sredstev, plač, dokončanih izdelkov...

Torej: finančni podatki izvirajo le iz finančnega računovodstva.
Računovodski podatki so pa zbir finančnega računovodstva + stroškovnega računovodstva.

ps. To je le moje mnenje, ki sem ga izluščil iz nekega predavanja. Sicer sem programer. Od programerjev pa uporabniki tako ali tako zahtevajo da smo poleg programerjev še sistemski analitiki, davčni in pravni strokovnjaki ipd...

Če sem se pa kaj zmotil, me pa prosim računovodje popravite. Želel bi le da bi ta forum zaživel. Z lastnimi odgovori si boste pridobili tudi ugled in referenco.

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Nina » 05 Dec 2002, 09:46

Še slovenistična razlaga: :)

<b>računovodski:</b> nanašajoč se na računovodje ali računovodstvo

<b>finančen:</b> nanašajoč se na finance

(po Slovarju slovenskega knjižnega jezika)

LP, Nina

Odgovori