račun

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
neneja
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Avg 2004, 21:30
Kraj: Slovenia

račun

Odgovor Napisal/-a neneja » 12 Okt 2005, 10:49

Pozdravljeni!

Saj sploh ne vem, če je tema primerna za ta forum, ampak bom vseeno poskusila, ker ne to kar se je zgodilo zelo moti.

Včeraj sem prejela račun od ponudnika ADSL internetnih storitev, ki mi svojo storitev zaračunava v naprej. Glede, da v pogodbi piše samo, da je naročnik dolžan poravnati svoje obveznosti v 8 dneh po izdaji računa, me zanima ali lahko svoje storitve zaračunajo v naprej?

Meni je logično, da to poravnaš potem, ko si že izkoristil. Kaj pa če pride do prekinitve pogodbe?

Najlepša hvala za odgovor!

neneja

črtica
Nov član
Nov član
Prispevkov: 23
Pridružen: 29 Sep 2005, 10:08

Odgovor Napisal/-a črtica » 12 Okt 2005, 11:12

Po mojem ti zaračunava v naprej naročnino, to pa tako ali tako skoraj vsi zaračunavajo v naprej (Mobitel, Simobil, Telekom,...) kaj pa češ drugega kot da plačaš. Po moje ne bodo prikinili pogodbe če boš plačala malo kasneje, razen če sploh ne misliš plačat. Lahko pa ti zaračunajo zamudne obresti, Mobitel jih v vsakem primeru, ko plačaš kasneje kot je datum zapadlosti računa.
Pa saj rabiš ADSL, ali ne!?

neneja
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Avg 2004, 21:30
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a neneja » 12 Okt 2005, 12:16

Življo!

V naprej zaračunavajo celoten znesek, ne samo naročnino. In seveda, da mislim plačevat. Ampak strašno nepošteno se mi zdi, da moram v naprej.
Z odstopom od pogodbe sem mislila sebe, ne njih. Morda pa v prihodnosti z njimi ne bom zadovoljna, bodo preveč začeli dvigovati ceno svojih storitev ... Kaj bom potem jaz terjala njih, da mi povrnejo za nazaj???

LP

MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a MG » 12 Okt 2005, 12:56

neneja predlagam, da si prvo preberete pogodbo, ki ste jo podpisala ob sklenitvi naročniškega razmerja. Tam mora točno pisti kaj in kdaj se zaračunava. glede odstopa pa imate verjetno nek odpovedni rok, ki verjetno ni krajši kot 1 mesec.To pomeni, da račun plačate in odpoveste naročniško razmerje - storitev pa uporabljate še 1 mesec.

Pozdrav vsem,

MG

Odgovori