pokojn.reforma

Novosti v letu 2011
Odgovori
mbstefka
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Apr 2011, 10:44

pokojn.reforma

Odgovor Napisal/-a mbstefka » 26 Apr 2011, 18:24

Pozdrav!
To je zdaj aktualna tema,zato se bo mogoče lažje odločat o tem,če pogledate moje ugotovitve,ki sem jih napisala pod temo IZRAČUN POKOJNINE, da ne pišem še enkrat. S proučevanjem tega in starega sem se zelo veliko ukvarjala,ker trdim,da je porazen in da so vsi upokojenci od l.2000 ogoljufani, to pa se bo nadaljevalo še v novem zakonu.
Upam na vaš komentar ali celo sodelovanje.
Država (to so čisto znani ljudje z imenom in priimkom) naj dobi nazaj denar od tistih,ki so v teh 20ih letih pokradl,nagrabil ogoljufal nas državljane ,ki pošteno delamo in smo mnogo let ustvarjali, ...pa bo dovolj za solidne penzije in solidne plače.
Lp.

DEROX
Nov član
Nov član
Prispevkov: 22
Pridružen: 03 Feb 2010, 13:58

Re: pokojn.reforma-referendum

Odgovor Napisal/-a DEROX » 28 Apr 2011, 10:11

Izračunov sicer nisem delala, se pa strinjam z vami - v pokoj sem šla s skoraj 39 leti delovne dobe, plačevala vse prispevke, ne le v pokojninsko blagajno, še več - tudi v stanovanjski sklad, v sklad skupne porabe (počitniške kapacitete), zgradili smo si hišo, ničesar nismo dobili, danes moja 2 otroka prispevata v pokojninsko blagajno, moja pokojnina je pa tako borna! - le peščica izbrancev se koplje v izobilju...tudi na moj račun.

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: pokojn.reforma

Odgovor Napisal/-a Nina » 28 Apr 2011, 15:47

Prosim, da debata ostane kulturna in brez pozivanja k takšnemu ali drugačnemu glasovanju.
V nasprotnem primeru bo v celoti izbrisana.

DEROX
Nov član
Nov član
Prispevkov: 22
Pridružen: 03 Feb 2010, 13:58

Re: pokojn.reforma

Odgovor Napisal/-a DEROX » 28 Apr 2011, 19:01

Se opravičujem, nisem vedela, da je nekulturno povedati resnico - se ne bo ponovilo!

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: pokojn.reforma

Odgovor Napisal/-a Nina » 28 Apr 2011, 19:56

Derox, moj komentar ni bil namenjen vam, ampak je bil zapisan kot opomin, ker je tema zelo aktualna in hitro lahko pride do nepremisljenih besed.
Nas forum je vedno bil (in, upamo, bo ostal) zgled kulturne forumske komunikacije.

Ce bi zelela vas osebno opozarjati, bi vas opozorila preko zasebnega sporocila ali elektronske poste, kot ravnam vselej, ko se mi zdi potrebno.

mbstefka
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Apr 2011, 10:44

Re: pokojn.reforma

Odgovor Napisal/-a mbstefka » 05 Maj 2011, 18:18

A mislimo si lahko kaj "nekulturnega" ga.Nina? ali je zdaj tudi to prepovedano? Ste pa imela prav,da je vsem,ki so bili upokojeni po l.2000 (z nižjimi plačami od povprečne) zavrela kri in je na ZPIZu kakšno hudo spustil. Res je tudi,da je stanje zdaj tako, da mi plačujemo kar so vlade zapravile in niso preprečle,da nebi kapitalisti dobesedno okradl slovensko"rajo". Mislim in upam,da bo še kaj hujšga kot kletvice in nekulturen govor, ko bo "raja" mela DOST. Pa lep pozdrav,niste lih forum na katerm bi človek odkrito razpravljal.
PS.
Mi lahko poveste, kaj je po vaše VALORIZACIJA denarnih zneskov in kaj preračun plače iz brutto v neto ? To je v zakonu popolnoma narobe. Zakon ZPIZ-1,čl.47 in 39.

Odgovori