prispevki invalida

Novosti v letu 2011
Odgovori
robndi
Nov član
Nov član
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 Avg 2012, 12:00

prispevki invalida

Odgovor Napisal/-a robndi » 14 Maj 2014, 22:38

Aprila sem bil delno upokojen in odločba zpiza je bila pravnomočna. Imam sp samozaposleni.Zataknilo se je na davčni glede prispevkov.Oni namreč rabijo več mesecev,da mi začnejo obračunavat prispevke ,kot me pripada za 4 ure.Do takrat moram plačevat polne prispevke.Zanima me pa ,če je možno ,da mi jih za nekaj mesecev nazaj povrnejo.Logično bi bilo, samo pri nas se ne ve nikoli kaj in kako.Tudi delne pokojnine ne morem dobivat vse dokler ne dajo na davčni upravi zeleno luč.Najraje bi zaprl sp,kajti to kar sem dobil ne morem koristit in odkod naj vzamem toliko denarja za plačilo nečesa kar nisem dolžan plačevat.
Dokler sem bil na bolniški sem menjal staus .Nekaj polna bolniška, nekaj 4 ure.In vedno se je sproti obračunavalo prispevke kakor je stanje bilo.

kindler
Nov član
Nov član
Prispevkov: 15
Pridružen: 07 Apr 2013, 20:12

Re: prispevki invalida

Odgovor Napisal/-a kindler » 22 Jan 2015, 19:24

Priporočam zaprtje s.p. in prijavo na zavod za 4 ure in boste dobival vsaj redno nadomestilo . Glede pokojnine pa se postopek pospeši, če se zahteva na ZPIZ akontacijo pokojnine za kar imate pravico. V najslabšem primeru poiščite pomoč odvetnika, ki se spozna na delovna razmerja, ki bo zagotovo postopek pospešil.

bpp
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 109
Pridružen: 06 Apr 2003, 13:24
Kraj: Slovenia

Re: prispevki invalida

Odgovor Napisal/-a bpp » 23 Jan 2015, 09:03

Spoštovani,
obračunov za prispevke vam vendar ne oddaja finančni urad, ampak vi sami ali pa v računovodstvu.
Na datum pravnomočnosti odločbe ZPIZa bi v obračunu OPSVZ vpisovali v okence 160 ure do 50% mesečne obveznosti,
tako bi bili tudi obračunani prispevki le za 50%, seveda je popravljanje napak vedno možno......tako lahko popravite vse obračune za nazaj,
k prvemu, v mesecu pravnomočnosti, pa priložite "prilogo" oldočbo ZPIZa o polovični upokojitvi.
Upam, da ste že uredili prijavo invalidnosti pri ZZZS s spremembo M obrazca in vpisom invalidnosti, ter ste že pridobili odločbe Sklada za vzpodbujanje zaposlovanja invalidov za mesečno nagrado in pravico do oprostitve plačila prispevkov ZPIZa.
V tem primeru bi morali označiti na OPSVZ obrazcu (okence št. 070) tudi, da imate odločbo SVZI o oprostitvi plačila prispevkov ZPIZa.
uspešen dan želim, bpp

Odgovori