REK obrazci 2013-2014

Kotiček, namenjen predvsem programerjem računovodskih programov. S predlogi, nasveti in idejami lahko seveda sodelujete tudi uporabniki programov ;)
Oglaševanje v forumu ni dovoljeno!
Odgovori
vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a vesnak » 13 Feb 2014, 13:24

no, ko sem jim jaz poslala dva dni nazaj "reklamacijo" za neplačano odsotnost, mi pošljejo včeraj odgovor, da je rešeno .... po mojem sploh niso prebrali, da je fora v neplačani odsotnosti in ne v razliki do MP :(

ne bi govorila o emailih in telefonih .... :( :cry:

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 14 Feb 2014, 05:20

Aaaaaaah!
S tem prispevkom za poškodbe pri delu se mi je zdelo tako trivialno, da še preverjat nisem šla. Sem pa res naivna... :smodrica:

Glede na opis napake se mi zdi, da želijo pri neplačani odsotnosti še prispevek za starševsko varstvo prenesti z delavca na delodajalca ???????

Da se raje ne sprašujem ZAKAJ je potrebno prikazovati prispevke na iRekih drugače kot na zbirnem Reku? Zakaj le?

Žalostno je, da za to nihče nikoli ne odgovarja. Kako lahko pogledajo skozi prste pri zamudi z oddajo obračuna, ne pride pa v poštev pri obračunu prispevkov? A mi pa moramo imeti vse programe ažurne preden lahko sploh preverimo pravilnost poročanja na eDavkih??? Saj mogoče ne bodo nikogar kaznovali, a gre za ODGOVORNOST.

Tokrat je šlo pa res daleč (smo že 14. februarja) :x .
Ta sistem se sesuva. Žal. :roll:

Ampak v Polje pa ne pridem, ne to pa že ne. :nenene:

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a vesnak » 14 Feb 2014, 08:08

no, mene osebno predvsem moti to, da nikjer ne piše za take specifike ala MP ali NO kam se vpisujejo v IREKe oz. REK1 ti zneski sedaj po novem; ker tukaj tvoja osebna logika odpove in moraš narediti tako kot je njihov xml, pa, če paše al pa ne paše :(

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 14 Feb 2014, 12:57

Navodila in druga dokumentacija je že dolgo njihova šibka točka.
Se še dobro spomnim, kako smo se mučili ob uvajanju iRekov.

Preostanejo nam le objavljene sheme in besedila zakonov in pravilnikov, pa se naj vsak sam prebije skoznje.
Ali razmišljaš tako kot oni ugotoviš, ko stestiraš oddajo na eDavkih. Ampak moraš počakati, da tam dela in to je vedno zadnji trenutek (ali nekaj čez).

Zadnje čase je velik problem tudi nenehno spreminjanje in prilagajanje shem. Danes je taka, jutri drugačna in nikjer ne mu ne bu o spremembi. Ugotoviš šele, ko uvoz ne dela več (obvestijo te stranke!).

Gre še na slabše. Imam občutek, da vlada tam v teh dneh veliki kaos. :roll:
_________________
P.S. Za neplačano delo so sporočili o napaki na kontroli, ste gotovo dobili tudi vi.

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 17 Feb 2014, 07:46

Vam je mogoče znano ali na eDavkih vsakič, ko kaj spremenijo zamenjajo različico ali je tudi tukaj ne bu ne mu?

Recimo, da piše spodaj različica 1.48.5.2.
Ali je dovolj, da čakam, da napišejo 1.48.5.3 in šele takrat preverjam, če ja kaj bolje z oddajo, ali se lahko zgodi, da so popravili in niso dokumentirali nove različice???

Ne da se mi ves čas kontrolirat, če že gre skozi ali ne. Obljubili so popravek v ponedeljek (ja, vem da je še strašno zgodaj...).

Bodite tako dobri in napišite, ko bo šlo skozi eDavke, da se ne bomo vsi matral z istim preverjanjem. Če že oni ne morejo pošteno priznati in napisati, kaj in kdaj spreminjajo.

Za minimalno plačo še vedno ne piše REŠENO??? A ni??? Ali se jim zdi, da je razlika do minimalne plače itak isto kot neplačano delo, tako kot je prispevek za starševsko varstvo itak isto kot prispevek za poškodbe pri delu.Kr neki.

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a vesnak » 17 Feb 2014, 08:19

no, kakor sem gledala že na beti, ni možno še vedno testirati npr. 2501 ipd...

ničesar ne objavljajo in to je moteče.... vemo šele, ko nas stranke obvestijo, da spet ne dela :(

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 18 Feb 2014, 07:32

Na BETI gre skozi, na eDavkih pač še ne... :?

Malo spremljam, če so dosledni pri različicah, pa zgleda, da popravljajo kar poprek...
Tudi verzija rek obrazca, navedena spodaj pri vnosu e-REK_1_6.9 na beti in e-REK_1_6.8 na eDavkih po moje ni relevantna. 9 je premajhna številka, je bilo že veliko več variant Rek1_6 obrazca :lol: .

Poročajte s terena...

Justa
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 30 Sep 2011, 10:59

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a Justa » 18 Feb 2014, 08:28

Moji stranki je uspelo oddati REK1 z razlikami do minimalne plače. EUREKA !

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 19 Feb 2014, 11:22

Menda dela tudi za neplačano delo.
:!: 18. februar 2014 :?

Zdi se mi, da še niso rekli zadnje besede...
Bliža se davčni obračun in novi OPSVZ-ji. Se že kuha.

Odgovori