REK obrazci 2013-2014

Kotiček, namenjen predvsem programerjem računovodskih programov. S predlogi, nasveti in idejami lahko seveda sodelujete tudi uporabniki programov ;)
Oglaševanje v forumu ni dovoljeno!
kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 20 Dec 2013, 09:59

Nekaj "kao" obrazec za individualni del Rek-a je predstavljen na koncu tehle tehničnih navodil...

http://datoteke.durs.gov.si/eDavki/Tehn ... obliki.pdf

( :?: :?: Kdo se je spomnil v url dati č :lol: )

Saj zdaj, ko gre vse elektronsko, stroga oblika natisnjenih obrazcev ni več tako važna, važno da so vsi podatki navedeni - za arhiv.
Nazadnje spremenil kompotelka, dne 20 Dec 2013, 13:08, skupaj popravljeno 2 krat.

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a vesnak » 20 Dec 2013, 10:15

vem, da si itak vsi printajo reke iz edavkov, pa vseeno hočejo imeti reke tudi direktno iz programa; kaj vem zakaj, ampak, če ni točno do pikice kot je na edavkih, so že pripombe;

ali je kaj znano ali bo še kaj spremenjeno na rekih?

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 20 Dec 2013, 13:07

Nekaj sprememb je naštetih v predlogu sprememb pravilnika, pa se mi zdi, da še ni bilo uradne objave v UL
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/zakonod ... us=2&leto=


Dodajajo tri polja na iRek, ki jih prej niso predvideli (A0224, A025 in B09a)

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a vesnak » 29 Dec 2013, 06:03

do danes sem zasledila le pravilnik o sprememba in dopolnitvah pravilnika o obrazcih za obračun prispevkov za socialno varnost;

nikjer pa nisem zasledila REK-1 obrazca - oblika, vsebina, spremembe ipd .. ali pa tega enostavno ne bo? :?

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 30 Dec 2013, 08:55

Mislim, da so povedali, kar so imeli povedati...
Vsebina je predpisana, oblika pa ne. Obrazce se da natisniti na beta eDavkih.

Ste pripravljeni na veselo Rekanje na silvestra :supz:

Tudi na eDavkih veselo Rekajo in hitijo, pa bo tudi njim se kaj ostalo za Silvestra.
Zaenkrat ne opazim nobene kontrole pravilnosti izracuna davcneega odtegljaja, saj lahko napisem kar nekaj, le da gre skozi ostale kontrole (neto izplacilo pa to...)

Zaenkrat so v datoteko dodali polji A024 in A025, niso pa dodali polja B09a, ki je tudi predvideno v pravilniku (UL 108/2013), ne omenja pa ga Dursovo pojasnilo????

Pojasnilo zadnjih sprememb:

http://www.durs.gov.si/si/prispevki_za_ ... mu_organu/

S R E Č N O !!!!

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a vesnak » 03 Jan 2014, 07:32

me zanima ali obstaja kakšna novejša tabela/preglednica in sicer REK v povezavi z IRekom?

npr. bega me, ker imamo za najemnine xxxx 170xxx , če grem pa v vnos IREKa, pa mi pokaže le 4100 - pa sedaj ne vem ali na edavkih narobe kaže, vendar nimam primerjalne tabele, pa bi prosila za link, če kdo ima?

borisk
Nov član
Nov član
Prispevkov: 26
Pridružen: 30 Jun 2008, 07:30

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a borisk » 03 Jan 2014, 09:37

Najprej sREKno !
Saj je vse po predvidenem scenariju! Nič novega, samo še precej slabše . Večkrat dnevno se
popravljajo kontrole , zdaj je pa itak moteno še oddajanje REKov ! Ali ne bi morda dali kakšna navodila za ubogo rajo, ki bi si rada izplačala plačo že recimo 6.januarja.
Saj vsi prizadeti točno vemo , kakšne komplikacije so pri popravkih ( kaj šele pri poračunavanju prispevkov). :sjezen:

jurek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 523
Pridružen: 11 Avg 2005, 08:43

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a jurek » 03 Jan 2014, 15:27

A še komu beta davki delujejo malo čudno?
Uvozim iRek XML datoteko na beta davke, pogledam iRek podatke pri zaposlenem (VDČ, registrska od avta), je vse tam.
Podpišem obrazec, eDavki potrdijo, da je vse OK, na vloženem dokumentu pa podatki o VDČ in boniteti za avto izginejo.

borisk
Nov član
Nov član
Prispevkov: 26
Pridružen: 30 Jun 2008, 07:30

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a borisk » 03 Jan 2014, 17:07

beta e davki res niso tisto , kar bi morali biti.Včeraj sem se mučil z REK2 - sejnine. Njihov vnešen in izvožen XML ga nazaj ni uvozil. Tako , da me nič več ne preseneti.(kaj vem , kaj je danes?) Primer : ime priimek v analitiki : v tehničnih navodilih , xls strukturi in XML-u iz vnešenih podatkov so bile 3 različne zadeve. (a003). - pa to še ni tako hudo .

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 04 Jan 2014, 06:34

jurek napisal/-a:A še komu beta davki delujejo malo čudno?
Uvozim iRek XML datoteko na beta davke, pogledam iRek podatke pri zaposlenem (VDČ, registrska od avta), je vse tam.
Podpišem obrazec, eDavki potrdijo, da je vse OK, na vloženem dokumentu pa podatki o VDČ in boniteti za avto izginejo.
Ja, res se to dogaja. Sem prijavila napako, pa so sporocili, da bodo popravili v nadgradnji 8. januarja :)

Vprašanje, kaj vse še škriplje.

Moti me tudi uporaba kontrole RadioButton (sploh ne vem, kako je to po slovensko) za uveljavljanje splošne ali povečane splošne olajšave. Predvideva oznako prve ali druge možnosti. Problem je, ko ni uveljavljanja olajšav (drugi delodajalec npr.). Saj če v datoteki ni podatka za D02 in D03, pika ni označena, ampak takoj, ko klikneš, pa ne moreš več izklopiti.

Zaenkrat se mi zdi, da grejo skozi kakršnikoli podatki, kontrole šele pridejo, potem bo spet veselo.
borisk napisal/-a:Ali ne bi morda dali kakšna navodila za ubogo rajo, ki bi si rada izplačala plačo že recimo 6.januarja.
Res se ne zavedajo, da so dobra navodila zlata vredna. Tudi njim bi prihranila marsikatero muko, če bi uporabnikom znali dobro predstaviti, kaj se od njih pričakuje pri poročanju. :razocaran:

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 04 Jan 2014, 11:21

Spet se izkazuje, da je testiranje na beta.eDavkih zelo fina stvar, ker se lahko igraš, samo ne odraža dejanskega stanja na eDavkih... :razocaran:

Imamo težave pri uvozu xml datoteke za plačo, kjer niso upoštevane davčne olajšave (drugi delodajalec).

Na beta eDavke jo tekoče uvozi in pravilno interpretira podatke, oddaja je možna brez napak.

Iste datoteke na eDavke ne uvozi in javi "Datoteka XML ni pravilne oblike za uvoz" :smodrica:
V bistvu ugotavljam, da nobene datoteke ne morem več uvoziti na eDavke, tudi tiste, ki smo jo 2. januarja uvozili in uspešno oddali...
Na beto gre pa OK.

Kakšen namig sotrpinov v tej godlji?????

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a vesnak » 05 Jan 2014, 13:53

tudi nam nobenega reka ne uvozi več na edavkih (na beti pa gredo vsi skozi) ! ves čas javlja:

"""Datoteka XML ni pravilne oblike za uvoz.

(Method not found: 'Void Hsl.Edp.BL.PODO.Common.Parsers.RekParser.Execute(System.Guid, Int32, Byte[], Int32)'.)"""

in sedaj ne vem kje iskati napako pri nas ali čakamo na odgovor s strani edavkov?
ima še kdo tak problem?

Odgovori