REK obrazci 2013-2014

Kotiček, namenjen predvsem programerjem računovodskih programov. S predlogi, nasveti in idejami lahko seveda sodelujete tudi uporabniki programov ;)
Oglaševanje v forumu ni dovoljeno!
kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 06 Jan 2014, 07:34

Hvala za odgovor, torej je napaka bolj splošna.

Ni drugega kot počakati, da uredijo na eDavkih.

Pricakovala bi kaksno obvestilo na njihovi strani, vsaj nekaj v smislu:

Težave pri uvozu Rek obrazcev, oddaja bo možna od xx. januarja dalje.

Vsaj nekaj :smodrica: !

Ne pa da vse pripravimo, stestiramo, uspešno uvozimo in oddamo nekaj plač, potem pa tole, kot strela z jasnega. Stranke pa klicarijo in pišejo, "tole z Reki boste morali še urediti".... :kladivo:

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 06 Jan 2014, 11:07

Saj so dali obvestilo...
Prezgodaj zjutraj sem preverjala delovanje.

Menda je že odpravljeno :)

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a vesnak » 06 Jan 2014, 11:42

sedaj sem na spletni strani dursa videla, da so objavili info, da prirejajo brezplačni seminar po načelu: kdor se prej prijavi, pride tudi na seminar :)

http://www.durs.gov.si/si/medijsko_sred ... 72c92771b/

borisk
Nov član
Nov član
Prispevkov: 26
Pridružen: 30 Jun 2008, 07:30

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a borisk » 30 Jan 2014, 14:22

Pozdravljeni !
A vam je kaj všeč nova šifra na REK obrazcu ? 501a . prej je bila 3 mestna numerika .
A je kdo iz DURSa že kdaj kaj programiral ????? :roll:

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 31 Jan 2014, 08:09

Ja, skačem od veselja, ravno s tem se ta trenutek ubadam :lol: .

Saj na DuRsU ne programirajo, samo lepe obrazce skupaj sestavljajo...

Sicer sem ugotovila, da so se morda izognili sifri 507, ker je pod to sifro sedaj vsota prispevkov in tega res ne bi smeli prestaviti.

Če pa dajo pod 508 bo pa prispevek za vsoto, no in kaj --->> dajmo 501a pa bo.

Čeprav sem predvidela, da so oznake prispevkov lahko alfanumerične, mi pa kasneje nekje zaškriplje v algoritmih in sem morala dati v programu šifro 507, zdaj jo pa "prevajam v 501a",ko sestavljam obrazec. Pa še z vrstnim redom teh prispevkov se mi ne izide.

Program postaja nepregleden labirint, a saj smo sposobni, vse se da. če se hoče. :ploska:
Na ministrstvo pa enega dobrega programskega analitika, da bodo sprejemali bolj logične in čisto izvedljive rešitve! :spomezik:

jurek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 523
Pridružen: 11 Avg 2005, 08:43

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a jurek » 03 Feb 2014, 09:19

Jaz sem XML tako poenostavil, da v XML spoh ne pišem "nepotrebnih" podatkov.
O "izplačevalcu" pošljem samo davčno, ostale podatke itak DURS vedno "osveži" iz svojih evidenc,
polj z računi in sklici ne vpisujem, jih tudi DURS doda in pripravi,
polj z vsotami (406,507,607,...) prav tako ne vpisujem, jih že eDavki zračunajo.

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 05 Feb 2014, 07:36

jurek napisal/-a:Jaz sem XML tako poenostavil, da v XML spoh ne pišem "nepotrebnih" podatkov.
O "izplačevalcu" pošljem samo davčno, ostale podatke itak DURS vedno "osveži" iz svojih evidenc,
polj z računi in sklici ne vpisujem, jih tudi DURS doda in pripravi,
polj z vsotami (406,507,607,...) prav tako ne vpisujem, jih že eDavki zračunajo.
Manj podatkov - manj napak.

Nikoli se nisem lotila preverjanja, koliko najmanj lahko vpišem. Skrajni čas, da to uvedem.

Jurek, mogoče ti veš kaj je s poljem F070 na OPSVZ?
Tu je pomagalo, da sem ga ukinila povsod, ko ni potrebno in uvoz gre OK, ampak včasih pa imajo tudi s.p. invalida in je treba vpisati
<F070>true</F070> in tega ne uvozi.

Saj jih matram na eDavkih, ampak nič od tega. Najbrž sami sebe ne poznajo več pri vseh teh spremembah. :smodrica:

jurek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 523
Pridružen: 11 Avg 2005, 08:43

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a jurek » 05 Feb 2014, 11:02

kompotelka napisal/-a: Jurek, mogoče ti veš kaj je s poljem F070 na OPSVZ?
Tu je pomagalo, da sem ga ukinila povsod, ko ni potrebno in uvoz gre OK, ampak včasih pa imajo tudi s.p. invalida in je treba vpisati
<F070>true</F070> in tega ne uvozi.
To mi izgleda tako, kot da imajo nekje evidenco, kateri SP lahko izpolni to polje.
Jaz grem po liniji najmanjšega odpora, polja ne prenašam.
Stranki povem, če želi to polje označiti, naj to naredi na eDavkih po uvozu datoteke.
In če eDavki nočejo upoštevati te kljukice, ni več moj problem.

Oz. tega polja sploh ni v shemi. Ignoriraj, pa bo.

Enako, kot je bilo z uvozom VDČjev na iRek, ko so se po podpisu dokumenta kar izgubili.
Po uvozu sem stranki pokazal, da podatki so, kaj se potem z njimi zgodi, ni moj problem.

borisk
Nov član
Nov član
Prispevkov: 26
Pridružen: 30 Jun 2008, 07:30

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a borisk » 05 Feb 2014, 11:35

Pozdravljeni!
a je komu kaj jasno, kako je z prispevkom delodajalca za poškodbe pri delu?(605 - a je tudi od minimalca)
na Edavkih in beta edavkih ni nič usklajeno - na enem ja , na drugem ne. Tudi kontrole zaradi 501a ne štimajo!
Oddati je potrebno davke in prispevke, lepo je pa potem popravljati nakazila.
Ali ne bi blo krasno, če bi do konca poenostavili? Naj si ga sami napišejo!
LP ! :kladivo:

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a vesnak » 05 Feb 2014, 11:57

sem hotela oddati REK 1 s čisto klasiko plač, brez kakršnihkoli nepl.odsotnosti oz. razlike do MP .... pa mi javi napako okoli 501a ipd ...
sklepam, da sploh ni možno oddati REK1 v novi xml obliki, ne glede na to, da nimaš podatkov, ki so vezani na NO in MP? :?:

to sem pa malo prej dobila iz beta davkov:
Na beti je že omogočeno testiranje novih obrazcev. Sporočamo pa, da Različica 1.48.5.1, ki je trenutno na beta portalu, je še v fazi testiranja in vsebuje nekatere napačne kontrole na REK obrazcih. Seznam znanih napak na Različici 1.48.5.1, bomo objavili predvidoma jutri (na beta portalu) oziroma takoj, ko bo analitik končal s testiranjem .

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 06 Feb 2014, 07:06

borisk napisal/-a: a je komu kaj jasno, kako je z prispevkom delodajalca za poškodbe pri delu?(605 - a je tudi od minimalca)
Prispevek za poškodbe pri delu je tudi prispevek za zdravstveno zavarovanje - tako da menda JA (tudi od minimalca).

kompotelka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 283
Pridružen: 18 Mar 2011, 10:47

Re: REK obrazci 2013-2014

Odgovor Napisal/-a kompotelka » 06 Feb 2014, 07:14

jurek napisal/-a: To mi izgleda tako, kot da imajo nekje evidenco, kateri SP lahko izpolni to polje.
Jaz grem po liniji najmanjšega odpora, polja ne prenašam.
Stranki povem, če želi to polje označiti, naj to naredi na eDavkih po uvozu datoteke.
In če eDavki nočejo upoštevati te kljukice, ni več moj problem.

Oz. tega polja sploh ni v shemi. Ignoriraj, pa bo.
Res hvala, tako bom naredila.
Razumem, da je lahko problem, če to kljukico označi kdo, ki ni upravičen do nje - in potem ne plača prispevkov za PIZ...

Je pa to polje "potihem" izginilo iz sheme. Do januarja letos je še bilo in nihče ne zna pojasniti spremembe.

So spremembe shem na eDavkih kje dokumentirane ali se sheme spreminjajo čisto potihem, iz dneva v dan in tega sploh ne opaziš (dokler uvoz ne zašteka)? :?:

Odgovori