Dop.dej. na kmetiji in dvostavno knjigovodstvo- nujno

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
jocker
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 20 Mar 2012, 10:28

Dop.dej. na kmetiji in dvostavno knjigovodstvo- nujno

Odgovor Napisal/-a jocker » 03 Mar 2020, 20:06

Spoštovani!
Vljudno prosim za pomoč, ker sem se "zaštrikala".
Imamo sp - storitvena dejavnost, kjer vodimo dvostavno knjigovodstvo. Na novo smo priključili dop.dejavnost na kmetiji - na isto davčno številko. Oba "subjekta" sta v sistemu ddv.
Davčni obračun se oddaja na poenotenem obrazcu. Dop.dejavnost je nova, ni dosti vknjižb in tudi malo prihodkov.
A kljub temu mi knjiženje v dvostavnem knjigovodstvu dela preglavice.
Kaj menite - ali je bolje, da za teh nekaj vknjižb uporabim enostavno knjigovodstvo ?
Kako je z zalogami v enostavnem knjigovodstvu - evidence???

Oziroma, če menite, da je bolje to prepustiti nekomu veščemu - ali mi je kdo na drugi strani pripravljen pomagati z vknjižbami v dvostavnem knjigovodstvu, seveda prosti plačilu.
Prosim za razumevanje in se vnaprej zahvaljujem za hiter odgovor.
Lep pozdrav.

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: Dop.dej. na kmetiji in dvostavno knjigovodstvo- nujno

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 04 Mar 2020, 08:31

Enostavno knjigovodstvo ni preveč v redu, predlagam knjiženje posebej npr. po stroškovnih mestih.

Npr. splošna storitvena dejavnost SM 1, kmetija SM 2....ali pa različni konti npr. pri eni dejavnosti- stroški 4010, pri drugi 401000.

To je moje mnenje.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

jocker
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 20 Mar 2012, 10:28

Re: Dop.dej. na kmetiji in dvostavno knjigovodstvo- nujno

Odgovor Napisal/-a jocker » 04 Mar 2020, 10:24

Hvala,ga.Janina, ker ste se odzvala.
Morda nisem bila preveč nazorna.
V sp imamo dvostavno knjigovodstvo v ločenem programu.To štima.
Problem je računovodenje v dop.dejavnost na kmetiji. V kolikor ne bi imeli dvostavnega knj. na sp, bi lahko bila dop.dejavnost v normiranstvu- tako pa moramo voditi knjige.
Glede na zapletenost dvostavnega knjiženja ( torej neznanje) me zanima - ali mi priporočate, da na DD uporabim enostavno knjigovodstvo - oziroma ali mi je kdo pripravljen pomagati z dvostavnim knjiženjem ???
Seveda bi vse konkretno razložila in tudi pošteno plačala- res potrebujem pomoč nekoga, ki "obvladuje" kmetijsko računovodstvo.
NPR: surovine so iz naše kmetije, gredo v lastno predelavo , nastane cel kup izdelkov( pa še odpad,pa kalo,pa pokvarljivost,itd...), nato v prodajo . Tukaj se pri knjiženju vse zaštrika.

Mi lahko kdo ponudi pomoč?
Pa prosim za razumevanje.
Hvala in prijazen dan


Jocker

Odgovori