Baza Znanja

Povejte nam, kaj mislite o nas, kako bi nas še izboljšali, predlagajte vsebine ...
Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Baza Znanja

Odgovor Napisal/-a Nina » 14 Avg 2006, 13:01

Že nekaj časa Elektrik pripravlja čistopis foruma, ki ga najdete na spodnjem naslovu:

http://racunovodja.com/bazaZnanja/index ... avna_stran

Zaenkrat še ne vsebuje prav vseh področij, seveda pa je še v nastajanju.

Kakšna se vam zdi "Baza znanja"? Je dovolj pregledna? Kaj bi si še želeli? Vas kaj moti?
Ker portal pripravljamo za vas, nas zanima vaše mnenje.

LP, Nina :ssirok:

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 16 Avg 2006, 11:52

Prosim za mnenja! :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Nina » 16 Avg 2006, 12:35

Očitno nihče nima pripomb ;)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 16 Avg 2006, 15:16

Dvomim.. :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a slovan » 18 Avg 2006, 15:04

Toliko "provocirata", da sta me potegnila za jezik (šala ...), čeravno je preko tega potovala že kar precejšnja množica "forumašev".

Baza znanja, kakor je zastavljena, pomeni krajšo pot do odgovora - torej pravilnega mnenja tistega, ki je odgovarjal (saj govorimo o "znanju"???). Rekla bi, da je zasnova zanimiva, če bo sledila svojemu osnovnemu namenu: na enem mestu zbrati čim več različnih življenjskih situacij, ki se nanašajo na določeno vsebinsko področje. Čim več različnih vprašanj določenega področja zato, ker bo zbir vseh, na koncu zajel celotno področje.

Če baza znanja temelji zgolj na izbiri vsebinsko ločenih vprašanj in odgovorov, potem se le-ti lahko "kopirajo" iz foruma brez dodatnih popravkov. Kolikor pa želimo, da baza znanja vsebuje najbolj aktualna (pogosta) vprašanja in odgovore na njih, potem jih je smiselno dopolniti:
- z datumom postavljenega vprašanja - iz datuma (dovolj je mesece in leto) kasneje ugotovimo, katera zakonodaja je tedaj veljala (glede na to, da smo postali pravi mojstri v pogostosti sprememb). Nič zato, če baza vsebuje tudi vprašanja/odgovore starejšega datuma, saj nam ti lahko koristijo "ko potrka inšpektor na vrata" in kontrolira obdobje stare zakonodaje. Primer iz baze: Kaj je božičnica in kaj 13. plača: v odgovoru je omenjen 12. člen ZDDOP: datum vprašanja 24.11.04 ; pomeni v obdobje "starega zakona o davku na dobiček pravnih oseb".

- ker se prepletajo vprašanja/odgovori med d.o.o. in s.p. v določenih primerih ni prave ločnice med njima: npr. vpisovanje v obrazec, ki sledi pokrivanju izgube s.p.. Primer obrazca se nanaša na d.o.o., kar pa iz teksta ni razvidno, prej bi smatrala, da je to nadaljevanje prejšnjega dela, ki se nanaša na s.p.. Menim, da bi v tem primeru dodali: Izpolnjevalnje obrazca: d.o.o. ali pa izpolnjevanje obrazca s.p.

Pogum in tako naprej. Lep pozdrav!

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 18 Avg 2006, 16:01

Najlepša hvala za namig :spomezik: ! Tudi to me precej omejuje pri iskanju pravih odgovorov, ker želim biti pri tem aktualen. Do sedaj sem (upam), ker sem zbiral v glavnem delovnopravno področje, ter področje davkov, odgovore iz leta 2006. Kar se datumov tiče - težko bo iskat mesece odgovorov, ker pa gre za spremembe po (večinoma) 1. 1. nekje to zabeležil, oziroma vsaj vnaprej dodati še ta podatek. Opažam pa, da bo predvsem, ko bom prišel do teme "Razno" biti pozoren tudi na zakonodajo (predvsem na ZGD), ki se je spremenil kasneje.

To z s.p. in d.o.o. je pa kar pereče - sicer se tem knjiženja še nisem lotil, bom pa odgovore za s.p. zbiral ločeno.

Veseli me, da delite svoje obsežno znanje z nami.
:spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 18 Avg 2006, 16:28

Upam, da mi bo uspelo upoštevati vaš namig!
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

ajnos
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 577
Pridružen: 20 Sep 2004, 16:19
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnos » 22 Avg 2006, 16:01

Včasih sem malo zmedena res, šele sedaj sem opazila, da imamo tudi Bazo znanja in po hitrem pregledu sem čisto navdušena.

Bravo Mirko, začetek je čista :8:

LP
A

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a slovan » 22 Avg 2006, 17:22

Sem vaše spremembe "preletela", vgrajen datum postavi ločnico med tekočimi temami in tistimi izpred tekočega leta (ki pa še vedno veljajo ali pa je smotrno, da ostanejo v bazi stanja).
Čestitam, baza je vsak dan bolj pisana!
Lep pozdrav!

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a slovan » 22 Avg 2006, 17:25

In še nekaj. Ne vem sicer, če imate na to tudi vi vpliv, ampak jaz bi vstop v bazo znanja premaknila na vidno mesto: n.pr. v zgornjo vrstico poled foruma ali člankov! Na ta način bi bila "bolj vidna". Kaj pravite?

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Nina » 22 Avg 2006, 17:53

Zaenkrat je povezava desno spodaj (na desnem robu) - predvsem zato, ker še nastaja ... Verjetno bo, ko bo bolj obsežna, povezava nanjo tudi zgoraj ...

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 23 Avg 2006, 08:48

Upam, da bo tudi nadaljevanje teklo, kot sem si zamislil. Odgovorov je veliko in rad bi jih smiselno razdleil, da bi bili pregledni. Delovnopravna zakonodaja se vsaj v splošnem ćže nekaj časa ni spreminjala, tako da so tu lahko tudi odgovori nekoliko starejpšega datuma, a so še vedno aktualni.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori