Obračun podjemne pogodbe - test
Obračun podjemne pogodbe - test
Testna verzija:
http://racunovodja.com/izracuni/opp_0.3/opp.asp
Komentarji?
(zaenkrat brez izpisa ...)
http://racunovodja.com/izracuni/opp_0.3/opp.asp
Komentarji?
(zaenkrat brez izpisa ...)
ja,meni sprinta vse prazno - torej brez izračuna;
poleg tega menim, da to ni obrazec, ki bi bil primeren za DURS, temveč zgolj samo za lastno uporabo- vsaj tako mi vsa zadeva deluje ali pa narobe razumem?;
namreč predpisan je obrazec REK2 in davek na določene prejemke; torej bi morala ven "pasti" dva obrazca, brez tistih osebnih podatkov o delavcu ipd.;
poleg tega menim, da to ni obrazec, ki bi bil primeren za DURS, temveč zgolj samo za lastno uporabo- vsaj tako mi vsa zadeva deluje ali pa narobe razumem?;
namreč predpisan je obrazec REK2 in davek na določene prejemke; torej bi morala ven "pasti" dva obrazca, brez tistih osebnih podatkov o delavcu ipd.;
Re: Obračun podjemne pogodbe - test
pozdravljeni!
se samo meni zdi ali res nekaj ne štima? na bruto prejemek 230 eur mi izpiše neto prejemek 178,25 eur, po mojem "peš" izračunu pa naj bi bil neto prejemek 104,55 eur. vse ostalo je identično, samo končni neto se mi ne zdi ok. vaša mnenja?
hvala
se samo meni zdi ali res nekaj ne štima? na bruto prejemek 230 eur mi izpiše neto prejemek 178,25 eur, po mojem "peš" izračunu pa naj bi bil neto prejemek 104,55 eur. vse ostalo je identično, samo končni neto se mi ne zdi ok. vaša mnenja?
hvala
Re: Obračun podjemne pogodbe - test
Sicer ne vem, kako ste prišli do neto zneska 104,55
"Peš" izračun:
- bruto znesek = 230,00
- 10% normiranih stroškov = 23,00
- osnova = 230 - 23 = 207
- dohodnina = 207 x 25% = 51,75
- neto izplačilo = 230 - 51.75 = 178,25
stroški "delodajalca":
- 6% za pok.inva.zavar. = 230 x 6% = 13,80
- posebni davek od pogodb = 230 x 25% = 57,50
- pavšal za zdravstveno zavarovanje = 4,34
Kakorkoli izračun na portalu je pravilen!
lp
"Peš" izračun:
- bruto znesek = 230,00
- 10% normiranih stroškov = 23,00
- osnova = 230 - 23 = 207
- dohodnina = 207 x 25% = 51,75
- neto izplačilo = 230 - 51.75 = 178,25
stroški "delodajalca":
- 6% za pok.inva.zavar. = 230 x 6% = 13,80
- posebni davek od pogodb = 230 x 25% = 57,50
- pavšal za zdravstveno zavarovanje = 4,34
Kakorkoli izračun na portalu je pravilen!
lp
Re: Obračun podjemne pogodbe - test
ja, moja napaka! 230 namreč predstavlja celoten strošek delodajalca (bruto bruto znesek). potem pa res pridemo na (ne sicer 104,55, ker se je spremenil fiksni znesek za ZZ, ki je prej znašal 3,08) temveč na 102,36 neto! boljše?
najlepša hvala in lp
najlepša hvala in lp
Re: Obračun podjemne pogodbe - test
Ste tako prijazni pa nam predstavite vaš (peš) izračun!!
Namreč, če na podlagi vaših podatkov sledim izračunu (mimogrede iz teh vaših podatkov ne boste mogli izračunat stroškov s pomočjo programa), ne dobim vašega zneska (spet gre zgolj za matematiko):
Znesek 230 je bruto bruto, kar pomeni: bruto znesek X + 25% davka + 6% prispe. + pavšal 4,34, iz tega sledi
- 230 - 4,34 =225,66 (to je znesek bruto povečan za 31% dodatnih dajatev); dajatve so 53,40 (172,26 X 31%)
- 225,66 /1,31 = 172,26 to je znesek, ki bo namenjen preračunu za fizično osebo, kar pomeni, da je bruto znesek v katerem je akontacija dohodnine;
- dohodnina = (172,26 - 10%) x 25% = 38,76
- neto izplačilo = 172,26 - 38,76 = 133,50
Preizkus bruto bruto zneska = 133,50 + 38,76 + 4,34 + 53,40 = 230.
Katera greši??
lp
Namreč, če na podlagi vaših podatkov sledim izračunu (mimogrede iz teh vaših podatkov ne boste mogli izračunat stroškov s pomočjo programa), ne dobim vašega zneska (spet gre zgolj za matematiko):
Znesek 230 je bruto bruto, kar pomeni: bruto znesek X + 25% davka + 6% prispe. + pavšal 4,34, iz tega sledi
- 230 - 4,34 =225,66 (to je znesek bruto povečan za 31% dodatnih dajatev); dajatve so 53,40 (172,26 X 31%)
- 225,66 /1,31 = 172,26 to je znesek, ki bo namenjen preračunu za fizično osebo, kar pomeni, da je bruto znesek v katerem je akontacija dohodnine;
- dohodnina = (172,26 - 10%) x 25% = 38,76
- neto izplačilo = 172,26 - 38,76 = 133,50
Preizkus bruto bruto zneska = 133,50 + 38,76 + 4,34 + 53,40 = 230.
Katera greši??
lp
Re: Obračun podjemne pogodbe - test
Hvala, Slovan, za pojasnilo - zadnjih nekaj dni sem nekoliko manj spremljala forum zaradi drugih obveznosti ...
Ampak če vi pravite, da obračun štima, potem štima
Ampak če vi pravite, da obračun štima, potem štima