Povprečne cene, lifo,fifo

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
uni
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1761
Pridružen: 12 Mar 2004, 20:29

Povprečne cene, lifo,fifo

Odgovor Napisal/-a uni » 23 Jun 2008, 11:44

V "preteklosti"smovodili zaloge po metodi LIFO.Ob uveljavitvi novih SRS smo prešli na vodenje po povprečnih cenah.
Sedaj bomo uamenjali programe in nam novi program ne omogoča vodenja po povprečnih,ampak le po FIFO.

Ker od zamenjave metode (ob uvedbi novih SRS) še ni poteklo pet let, me zanima , če metodo vrednotenja zalog sploh lahko spremenimo? Po moje se zamenjava ob novih SRS ni štela za zamenjavo metode, ker ni bila prostovoljna, ampak zakonska oz.določena s perdpisi.

In če jo lahko brez kakršnekoli prošnje, zahtevka...- kako naredimo preračun zalog na novo vrednost oz.na vrednost po novi metodi, kje to prikažemo in ali moramo to ob koncu leta prikazati v pojasnilih oz.poročilih?


Rabim konkreten in hiter odgovor.Hvala vam, da vedno kdo priskoči na pomoč.

uni
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1761
Pridružen: 12 Mar 2004, 20:29

Odgovor Napisal/-a uni » 24 Jun 2008, 08:59

Pomagajte,prosim!

uni
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1761
Pridružen: 12 Mar 2004, 20:29

Odgovor Napisal/-a uni » 27 Jun 2008, 12:20

Naj se me nekdo usmili,prosim-še pred vikendom,da bo malo manj skrbi.

janjavrt
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 178
Pridružen: 21 Apr 2008, 22:49

Odgovor Napisal/-a janjavrt » 27 Jun 2008, 19:36

Pozdravljen!
Po novem ni treba več isto metodo uporabljat 5 let. Je pa nujno, da enako metodo uporabljete celotno poslovno obdobje (verjetno je tudi pri vas to od 1.1. do 31.12.).
Se mi pa zdi čudno, da program ne omogoča vodenja po povprečnih cenah. Razmislite, če bi res šli v takšen program? Poraja se mi namreč vprašanje, kaj vse še ne omogoča...
Srečno!

taglavni
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 219
Pridružen: 12 Mar 2005, 18:36

Odgovor Napisal/-a taglavni » 28 Jun 2008, 20:04

Program, ki ne omogoča povprečnih cen je precej slab nakup. Takoj zavrzite zadevo in glejte naprej. Konkurenca je precej huda in če v iskalnik google vpišete: "erp računovodski poslovni program" se vam bo nakazalo precej možnosti.

uni
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1761
Pridružen: 12 Mar 2004, 20:29

Odgovor Napisal/-a uni » 30 Jun 2008, 11:13

Janjavrt, hvala.
"Po novem ni treba več isto metodo uporabljat 5 let. Je pa nujno, da enako metodo uporabljete celotno poslovno obdobje (verjetno je tudi pri vas to od 1.1. do 31.12.). "
-Kje pa to piše oz.kje si zasledila tako pojasnilo?

SINONIM
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 197
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:18

Odgovor Napisal/-a SINONIM » 11 Jul 2008, 14:22

Jaz tudi še nisem zasledila, da lahko metodo vrednotenja zalog spremeniš prej kot v petih letih.

Strinjam pa se, da je sedaj toliko programov za materialno poslovanje na tržišču, da pa res ni potrebe vzeti ravno tistega, ki ne omogoča tistega kar rabite vi.
Kar zavihajte rokave in si najdite program, ki ima več možnosti pri vodenju zalog.

beginer
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Nov 2018, 09:53

Re: Povprečne cene, lifo,fifo

Odgovor Napisal/-a beginer » 12 Nov 2018, 10:15

Pozdravljeni
ali mi lahko nekdo pomaga pri eni izmed metod porabe materila iz skladišča (lifo, fifo, povprečne drseče cene in osnovne knjižbe na temeljnico (prejeti računi za storitve, stroški, obraun proizvodnje) imam vaje ki jih moram rešiti za izpit. j
izpit se pa opravlja s knjiženjem na temeljnico
Ko imam rešene vaje, mi je vse jasno, ko se pa lotim reševanja se pa čito izgubim. Vaje bi poslala po mailu, če se kdo javi za pomoč, ker na spletnih straneh ne najdem nobenih inšturkcij, predavanj pa nimamo
Hvala

Odgovori