i-REK obrazci

Moderator: Mirko Zbačnik

anba
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 445
Pridružen: 27 Jan 2005, 09:26
Kraj: Slovenia

i-REK obrazci

Odgovor Napisal/-a anba » 14 Jul 2008, 10:04

Ali ima kdo izkušnje s tem, kako se pregledujejo individualni rek obrazci?

Jaz sem datoteko uvozila, preden sem oddala dokument so bile v analitičnih podatkih vnešene fizične osebe, na katere so se izplačila nanašala.

Ko sem šla naslednji dan na e-davke, pa pri pregledu zbirnega rek-1 obrazca ni bilo navedenih fizičnih oseb.

Ali kdo ve kako se pregleduje individualne rek obrazce oziroma ali je to sploh mogoče?

Na DURS-u jih je bilo to vprašanje dokaj nenavadno, vendar nekega konkretnega odgovora nisem izvedela.

Ali ti program javi v primeru, da individualni podatki ne bi bili vnešeni, kot kritično napako ali pa te sploh ne opozori?

Optimistka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 429
Pridružen: 01 Sep 2004, 09:08

Odgovor Napisal/-a Optimistka » 14 Jul 2008, 10:50

Živijo,

kolikor vem (obvestilo Dursa) individualnih rek obrazcev še ni možno oddati - jaz sem kot ponavadi oddala zbirnega.

Poglej obvestilo na edavkih,


Lp, M.

TITA
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 591
Pridružen: 27 Apr 2007, 01:46

Odgovor Napisal/-a TITA » 14 Jul 2008, 11:11

Oddajamo lahko zbirni REK 1 in prav tako i-REK posamezno po zaposlenih. i-REKe lahko pregledujemo, če kliknemo na "išči" . Lp - TITA

anba
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 445
Pridružen: 27 Jan 2005, 09:26
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a anba » 14 Jul 2008, 11:33

Ali mi lahko napišete kje točno se nahaja "išči"?

Na DURS-u so mi povedali, da se i-REK obrazcev ne da videti, razen če klikneš "prenos datoteke priloge" - potem vidiš v xml.strukturi.

Ali vi vidite individualni rek v taki obliki kot rek-1? Jaz ga ne.

Ali vi ročno vnašate individualne rek obrazce? Kako jih vnašate - pod analitične podatke ali kako drugače? Jaz sem vnašala ročno REK-2 pa imam občutrek, da individualnih podatkov ni, čeprav sem vnesla pod analitične podatke fizično osebo.

Bodec
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 71
Pridružen: 10 Jan 2004, 11:41
Kraj: Slovenia

Bodec

Odgovor Napisal/-a Bodec » 14 Jul 2008, 16:39

Čisto na dnu obrazca REK-1 je rubrika "Analitični podatki", kjer se na desni strani nahaja v kvadratku napis "Išči". Po pritisku na "Išči" se potem pojavijo izpisana imena delavcev iz i-REK obrazcev. LP!

gbranka
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 150
Pridružen: 24 Jun 2004, 09:43
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a gbranka » 16 Jul 2008, 08:18

pozdravljeni

Ko že govorite o rek obrazcih in analitiki bi vprašala sledeče. malo sem že pozabila od seminarja pa do sedaj.
Mi smo nakazali plače, toda prispevkov še nismo poravnali. Torej je pri datumu plačila davkov in prisepevkov polje prazno.
Kako pa je z analitiko po zaposlenih? Moram pri vseh zaposlenih zbrisati plačane prisepvke in davke ter jih vnesti šele takrat ko bodo dejansko plačani?
Lep pozdrav
Branka

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Odgovor Napisal/-a febo » 16 Jul 2008, 19:05

Če prispevki niso plačani, na iREK stolpec plačani prispevki je prazen. Če ste že oddali obrazce, morate poslati popravek. Ko boste plačali prispevke na zbirnem REK izpolniti 012a in iREK plačani davki in prispevki.

LP :sklovn: :sklovn: :sklovn:

gbranka
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 150
Pridružen: 24 Jun 2004, 09:43
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a gbranka » 17 Jul 2008, 07:33

hvala za odgovor.
Poslala sem obrazce s pranim poljem o datumu plačila in praznimi polji o plačanem prispevku po posameznih delavcih. Dobro da nas je samo 8, če ne bi to človek delal cel dan.

ko plačam prispevke, pa naredim popravek tega reka. torej izpolnim takrat polja, ki sem jih sedaj brisala.

Potem sem prav razumela.

A mogoče veste tudi če se poroča tudi o prispevkih, ki jih plačaš za plače, ko še ni bilo irekov. Verjetno ne. vsaj upam. Saj ne moreš delati popravkov za nekaj, kar nisi oddal v taki obliki.
Lep pozdrav
Branka

birsa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 132
Pridružen: 06 Dec 2005, 13:42

Odgovor Napisal/-a birsa » 17 Jul 2008, 19:10

pozdrav, bom še jaz kar tu nekaj vprašal. Končno sem dobil elektronsko potrdilo, se registriral na E-davki, tu se mi pa ustavi. Ne vem ali sem slep ali butast, vendar ne najdem načina za ročni vnos REK1 - preprosto v spisku dokumentov, REK a ne najdem, čeprav je v helpu vpisan. Poskusil sem tudi z uvozom datoteke, ki mi jo izdela moj računovodski program, pa mi stvar zavrne, češ da se gre za drugega davčnega zavezanca ???. Vidim sebe prijavljenega, če pogledam datoteko, je prav tako moja davčna št. noter, edina razlika - elektronsko potrdilo sem dobil kot fizična oseba, v obrazcu za uvoz pa je naziv s.p. - ja komplet.
kako pridem do ročnega vnosa ? Pomagajte prosim.

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 17 Jul 2008, 19:23

Menda moraš na dursu kot sp dati pooblastilo sebi kot FO ali tako nekako. lp

gbranka
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 150
Pridružen: 24 Jun 2004, 09:43
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a gbranka » 18 Jul 2008, 07:08

mogoče je to to, da se moraš pooblastiti za oddajanje dokumentov, kot so reki, ddv-o..... Pokliči na durs, ali pa jim piši na email (hitro odgovorijo) pa ti bodo znali najbolj svetovati. Jaz mislim, da je problem v pooblastilih. A drugače si svoje digitalno potrdilo "prijavil" na dursu. Prva prijava...... ne vem točno zdele na pamet postopka.
Lep pozdrav
Branka

anka
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2415
Pridružen: 27 Jul 2004, 18:12

Analitika Rek-1 - nujno!

Odgovor Napisal/-a anka » 18 Jul 2008, 13:04

Kaj pa če je v x podjeju prijavljen samo en delavec, ali je potrebno analitiko oddajati?

ALi so kje kakšna nova navodila o oddajanju analitičnih rekov?

Odgovori