Redna odpoved med porodniško


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Bajsa
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 23 Nov 2005, 19:58

Redna odpoved med porodniško

Odgovor Napisal/-a Bajsa » 23 Jul 2008, 22:20

Pozdravljeni!

Ker imam pet mesečni odpovedni rok, bom delovno razmerje prekinila med porodniško. Skrbi pa me, da moj delodajalec ne bo prevzel priporočene pošte, ker zaradi odnosov ne želim odpovedi izročiti osebno.

Kaj lahko storim, če pošte ne prevzame?

Hvala za odgovor!

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Odgovor Napisal/-a Zoris » 24 Jul 2008, 03:48

Pošljite mu priporočeno s povratnico. Če je ne bo prevzel, vam bo ta pošta vrnjena v 15-tih dneh.
Le tako boste vedeli, ali jo je prejel, saj mora pri prevzemu pošte povratnico podpisati in vam je vrnjena na vaš naslov.

Lp

Bajsa
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 23 Nov 2005, 19:58

Odgovor Napisal/-a Bajsa » 06 Avg 2008, 00:23

Hvala za odgovor! To da jo moram poslati priporočeno s povratnico mi je jasno, sem jo tudi tako poslala. Mene bolj skrbi, da je ne bodo prevzeli :roll:
Do danes je še niso, pa sem jo poslala ravno zato že julija, da bi jo dočasa dobili :cry: Z današnjim dnem bi mi moral začeti teči odpovedni rok, pet mesecev :?
Ne vem kaj naj naredim?
Bajsa

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Avg 2008, 08:59

Nič ne de, če jo ne prevzamejo. V tem primeru jo boste vi prejeli. Če jo ne dvigne, po 25. dneh velja enako, kot da jo je prebral. Takrat prične teču odpovedni rok.

Svetujem vam, da kontaktirate z inšpektorjem, v kolikor obstaja sum, da pošte ne dvigne. :spomezik: On vam bo lažje svetoval, kako je z raznoraznimi roki v takem primeru.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori